Şimdi yükleniyor

Darkroom’un 3.3 Sürümü ile RAW + JPEG Resim Düzenleme Seçeneği Sunuluyor

Tim Cook un iPhone 6s ile çektiği bulanık resim

Darkroom’un 3.3 Sürümü ile RAW + JPEG Resim Düzenleme Seçeneği Sunuluyor

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Popüler profesyonel kalitede fotoğraf düzenleme uygulaması olan Darkroom, bugün yeni sürümünü yayınladı. Güncelleme ile geliştirilmiş görüntü formatı kullanımı uygulama gelirken, Kasım ayında iPhone X odaklı sunulan yeni uygulama tasarımında tanıtılan pek çok yeni özellik için hata düzeltilmesi yapıldı.

teknik destek

Geçen ay, Darkroom’un 3.2 sürümü ile Apple’ın en yeni çift objektifli akıllı telefonununun 5.8 inçlik yeni kullanıcı arayüzüne uyum sağlandı ve OLED ekranın tam renkli derinlik ve kontrastından en iyi şekilde faydalanan Wide Gamut Color desteği kullanıma sunuldu. Ayrıca, Metal 2 desteği ile uygulama performansında yüzde 20’lik bir artış elde edildi.

Bugün yayınlanan 3.3 sürümü ile RAW + JPEG görüntüler için destek sunuluyor. Artık uygulama ile fotoğrafın RAW + JPG kompozit bir görüntü olduğunu tespit edilebilir ve böyle bir tespit yapıldığında RAW + JPG görüntüsü olarak varsayılan işleme yapılabiliyor.

Bu özellik, RAW’ta çekim yapmayı tercih eden DSLR fotoğraf makinesi kullanıcılarının ilgisini çekmenin yanısıra, genellikle kullanıcı iş akışlarında bulunan Halide kamera uygulamasıyla Darkroom’u birlikte çalışabilecek seviyeye getirmek için tasarlanmış.

Gelişimine etmekte olan Darkroom, şimdi, birden fazla uygulamaya güvenen iş akışlarını daha sorunsuz hale getirmeyi amaçlayan geliştirilmişOrijinali ile Değiştir seçeneğini içeriyor. Kullanıcılar, Apple’ın Fotoğraf uygulaması veya diğer üçüncü parti uygulamaları tarafından yapılan önceki fotoğraf düzenlemelerini uygulamanın bu özelliği sayesinde kolayca geri alabiliyorlar.

Uygulamanın yeni sürümünde pek çok özellikte görülen sorunlarda giderilmiş.

Darkroom uygulamasını App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamanını sahip olduğu bazı araçları kullanabilmek için ise uygulama içi satın alım yapmak gerekiyor.

teknik destek