Google ile Apple İşbirliği Yapacak!

applevegoole

Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan açıklamada Apple ile firma arasında iOS platformu üzerinde yepyeni bir işbirliği başlatılacağı belirtildi. Bu beraberlik kapsamında Google ile Apple, Gmail’ın iOS platformu için ilk halka açık betasını da yayınlamıştı.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde Google, Gmail’ın iOS platformu üzerinde, yalnızca Gmail hesaplarıyla değil diğer birçok mail servis sağlayıcısının hesaplarını kullanabilecekleri bir yenilik getirmişti. Bu özellik Gmail’ın herkese açık beta programıyla kullanılabilir durumda. Gelen güncelleme ile beraber Gmail uygulamasında artık Live, Outlook, Yandex, Hotmail, Yahoo, Mail.ru ve diğer kişisel e-posta adresleri kullanılabilecek.

gmail

Bu özelliğin yalnızca iOS beta programı olduğunu da hatırlatmamız gerek. iOS beta programlarına dahil olan uygulamaları App Store üzerinden direkt olarak indirmek mümkün değil. Uygulamayı indirmek için App Store’da bulunan TestFlight uygulamasını indirip bu beta programına katılmanız gerekiyor. Beta denemelerinin bir süre daha devam edeceği ve testlerin her yönden değerlendirileceği biliniyor. Tam sürüm yayınlanana kadar uygulamanın App Store üzerinde beta olarak yer almadığını da belirtelim.

 

 

müşteri hizmetleri