Şimdi yükleniyor

Google Maps kişiselleştirilmiş sekme iPhone’ da

Google Maps kişiselleştirilmiş sekme iPhone’ da

Google Maps kişiselleştirilmiş sekme iPhone’ da

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Google Maps’ in kişiselleştirilmiş sekme versiyonu artık iOS’ ta. Google Maps iPhone güncellemesi!

teknik destek

Bu sene tanıtılan Google Maps, sizin için adlı sekmesi ile kişiselleştirilmiş versiyonunu 130 ülkede Android, 40 ülkede ise iOS işletim sistemine aktif hale getirdi.

Google I/O konferansında tanıtılan Google Maps’ın kişiselleştirilmiş sekme versiyonu artık iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanabilecek. Bu versiyona sahip olan kullanıcılar, çevrede olup bitenlerden anlık olarak haber alabiliyor. İşletmeler odaklı çevre taraması yapan Google Maps uygulaması, tarama yaptığı işletmelerin kampanya ve etkinlik bilgilerini kullanıcılara aktarıyor.

google-maps-iphone-2 Google Maps kişiselleştirilmiş sekme iPhone' da

Google Maps iPhone güncellemesi

Google Maps uygulaması kullanıcılar için ayrıca yeme, içme, giyim ve gezinti gibi etkinlik yapabilecekleri yerler hakkında öneride bulunuyor.Güncellenen özellikler kişiselleştirilmiş sekmenizde yer alıyor. Google Maps uygulaması bu özelliği yaklaşık 6 ay önce Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılara sundu. Geçen 6 ay süre içerisinde 130 ülkede ki Android cihazlarda kullanıma açılan kişiselleştirilmiş sekme özelliği bugün itibariyle artık iOS cihazlarda da kullanıma açıldı.

Kişiselleştirilmiş sekme seçeneğinin detayları

Google Maps’in bu sekmesine geçiş yaptığınızda size birçok öneri sunuluyor. Önerilerde konumunuza göre gezebileceğiniz yerler veya yemek yiyebileceğiniz cafelere kadar birden fazla sosyal aktivite mekanı sunuyor.Önerileri kullanıcı için kolayca listeleyebiliyor. Uygulama daha önce aratmış olduğunuz işletmelere yönelik sizin tercih edeceğiniz alanları en yukarıda önererek size yardımcı olmaya çalışıyor. Eğer kişiselleştirilmiş sekme üzerinde çıkan önerileri beğenmiyorsanız, sevdiğiniz işletme alanları takip ederek aynı kalitede düzeyde ki işletmeleri Google Maps kullanıcılarına sunuyor.

teknik destek