Hangi Renk iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı Almalıyız?

design_hero_large-1024×493

Önceki nesil cihazlarda olmayan metalik siyah rengi ve anten çizgilerinin kenarlara yaklaştığı bu cihazda hangi renk seçeneğini tercih etmeliyiz? Sorusuna cevap olabilecek bazı ipuçlarına haberimizde yer vereceğiz. Bu yıl sunulan metalik renkler içinde ipuçlarımız var.

teknik destek

Siyah

Önceki gri modellere oranla çok daha koyu olan bu renk seçeneği çizikleri biraz daha fazla gösteriyor. Ancak toz ve kir için daha ideal. Ayrıca bu renk seçeneğinde yan hatlarının koyu siyah oluşundan dolayı oldukça güzel film izleniyor. Koyu gri anten çizgileri ile de oldukça dikkat çekici.

design_finishes_left_large

Simsiyah

Yeni Simsiyah iPhone 7/7 Plus heyecan verici bir seçimdir. Önceki nesil Uzay Grisi seçeneğinin çok daha koyu hali olan bu cihaz için Apple Özel bir üretim teknolojisi kullanıyor. Önceki opak modellere nazaran daha heyecan verici bu renk seçeneği ne yazık ki çizilmeye oldukça meyilli. Bu yüzden bu renk seçeneğini tercih eden kullanıcılar cihazını çiziklerden korumak için özel bir çaba sarf etmeli.

Simsiyah renk seçeneğinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da sadece 128 ve 256 GB depolama kapasiteleri için sunulduğunu da hatırlatalım. Yani 32 GB 7 veya 7 Plus ile bu renk seçeneğini alamıyorsunuz…

iphone7-gallery4-2016-1024×786

Altın

Apple Altın rengi ile harika bir iş çıkarmış. Diğer modellerde kullanımınız esnasında oluşabilen benekler bu renk seçeneğinde oldukça başarılı bir şekilde kalmıyor.  Beyaz anten çizgileri ve beyaz ön kaplama ile muhteşem bir gölge tasarımı elde edilmiş. Diğer renk seçeneklerine göre daha az çizilen bu seçenek kiri daha çok gösteriyor. Beyaz bölümleri için çizmeyen bir bezle sık sık temizlemek gerekiyor.

iphone7-gallery5-2016-1024×786

Roze Altın

Eğer daha önce Altın seçeneğini tercih ettiyseniz Roze Altın’a da bakmanızı öneririz. Roze Altın seçeneğinde ön panel beyaz ve ona uyum sağlamış yan taraflarda beyaz anten çizgileri. Bu renk seçeneğini Apple Watch ile eşsiz uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Kir, toz, ve çizikler bakımından Altın ile hemen hemen aynı nitelikteler.

Gümüş

Arka alüminyum kasa siyah renk seçeneğine göre biraz daha açık beyaza daha yakın renk tonuna sahip. Ön panel ve anten çizgileri beyaz olan bu cihazda da kiri görebilmeniz mümkün olabilir. Ancak çizikler için bu renk seçeneği de daha iyi olacaktır.

iphone-7-colors-1024×383

Hangi Rengi Seçmelisiniz?

Sizlere oldukça ince ve olması gereken ipuçlarını gösterdiğimize inanıyoruz. Renk seçimi öznel olacağından sizlere tavsiye niteliğinde bizim bir önerimiz bulunmamakta. Eğer hoşunuza giden bir renk varsa alın ve detaylara çok fazla takılmayın. Eğer satın aldıktan sonra bu renk seçeneğini de değiştirmek isterseniz üzerine hoş bir kılıf ekleyin.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. 7 plus almayı düşünüyorum hangi rengi almalıyım mat siyahmı gold renginimi bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden tşkler

  2. Apple siyah istiyorum ama mat olduğu için rengin soyulabileceğini ve apple ın bu durumlarda değişim yapmadığını iddia ediyorlar sizce ne yapmalıyım ?

Comments are closed.