Şimdi yükleniyor

iPhone 5 veya iPhone 5s’i, Kolayca iPhone 7 mini’ye Dönüştürebilirsiniz!

iPhone-5s-iPhone-7-Donusturma

iPhone 5 veya iPhone 5s’i, Kolayca iPhone 7 mini’ye Dönüştürebilirsiniz!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Bu yazının görselinde gördüğünüz telefon bir iPhone 7’ye benziyor olabilir ancak değil. Aslında görselde yer alan telefon iPhone 5s’ten başkası değil. Görselde de gördüğünüz üzere, cihaz iPhone 7 ile aynı mat siyah kaplamaya sahip olmakla birlikte, aynı yuvarlatılmış kenarlara, kamera çıkıntısına ve anten çizgilerine sahiptir.

teknik destek

AliExpress aracılığıyla erişebileceğiniz Çinli akıllı telefon üreticilerinin sunduğu bir dizi kitlerle, eski iPhone 5 veya 5s’lerinizi bir “iPhone 7 mini” haline dönüştürmeniz mümkün kılınıyor. Aslında olay düşündüğünüz kadar karmaşık değil ve hemen hemen herkes biraz sabır, kit ve aletler için ödeyeceği yaklaşık 50 dolar ile işi birkaç saat içinde halledebilir.

Reddit kullanıcısı “igenno”, AliExpress’te bir gün rastladığı çeşitli iPhone 5s dönüştürme kitlerine ilgi gösterdi ve bir tanesini satın alıp denemeye karar verdi. Popüler ürün portalında çok çeşitli satıcılardan edinilebilen kitlerle, insanların 3 yaşındaki iPhone 5’lerini kolayca iPhone 7 miniye dönüştürmesine ve görünüşünü modernleştirmesine olanak tanılıyor.

Sonuç gerçekten de oldukça etkileyici.

Apple’ın iPhone 5s tasarımı günümüze kadar kesinlikle ikonikti ancak zaman değişti. iPhone 6, 6s ve 7’nin tasarımı son yıllarda daha çok popüler hale geldi. Öyle popüler hale geldi ki Apple ilk defa yeni serisinde de aynı kasayı kullanmaktan geri kalmadı.

Redditor, iPhone 5s’ini değiştirme konusunda kararlıydı. Biraz da iPhone’un onarımıyla ilgili deneyime sahip olması işleri kolaylaştırdı ve tüm dönüşüm süreci yaklaşık 3 saat sürmüş. Kendisine yardımcı olması için buradaki iFixit kılavuzunu kullandı.

Kendi iPhone 5 veya 5s’lerinizi bir iPhone 7 mini’ye dönüştürmek istiyorsanız, AliExpress’teki bu sayfadan saygın bir satıcıyı seçebilir ve gerekli olan kiti satın alabilirsiniz.

teknik destek