İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Her 4 Aygıtın 1’inde iOS 11 Yüklü!

Analiz şirket Mixpanel tarafından toplanan verilere göre, iOS 11’in çıkmasından bir hafta sonrasında aygıtları yüzde 25,28’ine yüklendi.

teknik destek

Geçtiğimiz hafta boyunca iOS 11’in benimsenme oranı yüzde 15 iken son 48 saatte yüzde 10’luk bir artış oldu ve bu oran yüzde 25’i aştı. iOS 11’in benimsenme oranı artarken iOS 10 yüklü aygıtların benimsenme oranında da düşüş yaşanıyor. Şu anda aygıtların yüzde 67,83’ünde iOS 10 yüklü ve bu orandaki düşüş devam ediyor.

iOS 11 Güncellemesi Kullanım Oranı

iOS 11’in benimsenme oranı geçen yılın aynı döneminde yayınlanan iOS 10’un benimsenme oranından çok daha yavaş. iOS 10, yayınlanmasından yalnızca bir hafta sonra aygıtların yüzde 34’üne yüklenmişti.

iOS 11 güncellemesi, iOS 10’da olduğu gibi kurulum sorunlarından etkilenmedi ancak aygıtlara güncellenmenin yüklemesinden sonra bazı hatalarla, pil ömrü sorunlarıyla ve performans düşüşleri ile karşılandığı yönünde kullanıcı raporları var.

Apple ayrıca, iMessages için eşler arası Apple Pay ve iCloud saklamada dahil olmak üzere birkaç kilit iOS 11 özelliğini erteleyerek henüz kullanıma sunmadı. Bu da bazı kullanıcıları yeni yazılımı indirmemeye itmiş olabilir.

Apple bugün, bazı performans sorunlarını ve Microsoft e-posta servislerini kullanan kullanıcılarını etkileyen önemli bir e-posta hatasını düzeltmek için ilk iOS 11 ara güncellemesi olan iOS 11.0.1‘i yayınladı.

iOS 11’in benimsenmesi şimdilik yavaş olsa da yeni Android sürümünün benimsenme oranına kıyasla durumu oldukça iyi. Ağustos ayında çıkan Android Oreo’nun henüz resmi kullanım oranı bilinmiyor ancak bir önceki sürüm olan Android Nougat yalnızca yüzde 15,8’lik kullanım oranına sahip.

Android Benimsenme Oranı 2017

Android aygıtların çoğunluğu Android Marshmallow ve Lollipop sürümlerini kullanmaya devam ediyor.

teknik destek