Herhangi Bir iOS 9 Sürümüne Geri Dönmek Artık Mümkün!

iOS 9 Downgrade

32 bit iOS cihazlar için heyecan verici bir gelişme söz konusu. Özellikle Jailbreak sevenleri ilgilendiren bu gelişme, Apple’ın engellemesine rağmen 32 bit cihazlarda iOS 9‘un herhangi bir sürüme downgrade yani sürüm düşürme/indirgeme yolunun önünü açıyor.

teknik destek

Alitek12, ee_csw ve Trevor Schmitt‘in başını çektiği bir grup geliştirici, eski cihaz kullanıcılarının iOS 9’un herhangi bir sürümüne geri dönmelerini sağlayabilecek bir çözüm üzerinde çalıştıklarını duyurdular.

Bu büyük kesinlikle bir haber. Çünkü birçok 32 bit cihaz iOS 10 desteğine sahip olmasa da pek çoğunda iOS 9.3.5 yüklü. Bu araç sayesinde mesela iOS 9.2’ye geri dönebilir ve cihazınızı Jailbreak’leyerek onu kanatlandırabilir hatta pek çok iOS 10 özelliğini cihazınıza kazandırabilirsiniz.

Şimdi gelin bu downgrade aracı ile ilgili akla gelebilecek sorulara tek tek cevap verelim.

Bu Araç Ne İşe Yarıyor?

Çok yakında yayınlanacak olan bu araç, 32 bit bir iOS cihazınızı hiçbir engelleme olmaksızın herhangi bir iOS 9 sürümüne indirgemenizi sağlıyor.

32 Bit iOS Cihazlar Ne Anlama Geliyor?

  • iOS 9.3.5’e takılı kalan herkes başta iOS 9.2-iOS 9.3.4 gibi Jailbreak’li herhangi bir iOS 9 sürümüne geri dönebilirler.
  • Farklı bir iOS 9 sürümüne geçiş yapmak isteyenler önce cihazlarına iOS 9.3.5’i yükleyecekler ardındanda mesela iOS 9.3.4’e geçebilecekler.
  • Bu downgrade aracı sadece iOS 9.3.5 yüklü 32 bit cihazlar içindir. iOS 10 yüklü cihazlarda kullanılamayacaktır.
  • Araç, iPhone 5s veya üstü modellerde kullanılamayacaktır. Mesela iPhone 5’niz varsa ve iOS 10 yüklemediyseniz yayınlanacak olan bu downgrade aracını rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Downgrade Aracının Örnek Kullanımları

  • iOS 9.3.5 yüklü bir iPad 2’yi iOS 9.3.4’e indirgeyebilirsiniz ve Home Depot ile birlikte Jailbreak yapabilirsiniz.
  • iOS 9.3.5 yüklü bir iPhone 5’i iOS 9.0.2’ye indirgeyebilir ve Pangu9 ile birlikte Jailbreak yapabilirsiniz.
  • iOS 9.2 yüklü iPhone 4s’inizi iOS 9.3.5’e yükseltebilir ve bu araç ile iOS 9.3.4’e geri dönerek Home Depot ile Jailbreak yapabilirsiniz.

Anlayacağınız yayınlanacak olan bu yazılım 32 bit cihazlarda iOS 9.3.5’e dayalı bir açığı kullanıyor ve bu sürümden hiçbir engel olmaksızın herhangi bir iOS 9 sürümüne geçiş yapılmasının önünü açıyor. Araç güvenilir pek çok isim tarafından test edilmiş ve başarılı bir şekilde çalıştığı yönünde yorumlar yapılmış.

Aracın işleyişi hakkında elimize geçen bilgiler bunlarla sınırlı ancak resmi olarak yayınlanmasıyla birlikte tüm gelişmeleri sizinle paylaşıyor olacağız. O zamana kadar, bizi takip etmeye devam edin! Ayrıca aşağıdaki yorum alanından konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.