Şimdi yükleniyor

iOS için YouTube Uygulamasında, Videoyu Kolay Bir Şekilde İleri veya Geri Sardırma Nasıl Yapılır?

iOS için YouTube Uygulamasında, Videoyu Kolay Bir Şekilde İleri veya Geri Sardırma Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iOS için (iPhone, iPad, iPod touch) YouTube uygulamasında, video içinde gezinmek için standart yöntemleri kullanabilirsiniz. Aslında bu yöntemler, YouTube’un en yeni özelliği sonrasında artık kullanışlı değiller.

teknik destek

Video sardırmayı kolay hale getirmek isteyen YouTube, yeni bir yöntem geliştirdi. İzleyicilerin kolay bir şekilde videoyu 10 saniye ileri veya geri sardırmasını sağlayan yeni özellik şu anda kullanılabilir durumda. Bu yazımızda, bu yöntemi nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Adım 1: Öncelikle YouTube uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Çünkü bu özellik sadece YouTube 12.04 sürümü veya sonrasında kullanılabiliyor. Bunun için App Store uygulamasına gidin ve Güncellemeler menüsü üzerinden uygulama güncelleştirmesini kontrol edin.

Adım 2: YouTube uygulamasını açın ve izlemek istediğiniz herhangi bir videoyu oynatmaya başlayın.

Adım 3: Video ekranın sağ tarafına, 10 saniye ileri sardırmak için iki kez hafifçe dokunun. Benzer şekilde, 10 saniye geri sardırmak için videonun sol tarafına iki kez hafifçe dokunabilirsiniz. Eğer ki, videonun sağına veya soluna üç kez hafifçe dokunursanız, bu sefer 10 saniye değil 20 saniye sardırma yaparsınız.

 

Gördüğünüz gibi, YouTube’un bu yeni özelliği sayesinde, artık videoyu sardırmak oldukça kolay.

teknik destek