Şimdi yükleniyor

Huawei Ekran Kilidini Kırmak İçin Ne Yapılmalı?

Huawei ekran kilidini kırma

Huawei Ekran Kilidini Kırmak İçin Ne Yapılmalı?

Son Güncelleme tarihi 21 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Unutulan telefonun desen kilidini açmak için en çok kullanılan yöntem hard reset. Bu yöntem çoğu telefonda benzerlik göstermekte. Bu haberde, Huawei ekran kilidini kırmak için uygulanacak adımları anlattık.

teknik destek

Hard reset, bir nevi gelişmiş formatlama özelliği ile telefonun ilk alındığı hale döndürmek için kullanılmakta. Çoğunlukla ekran kilidini kırma durumlarında tercih edilirken az sayıda kullanıcıda cihazda bazı sorunlarda tercih etmekte.

Telefonlar üzerinde yazılım sorunları ortaya çıktığında en iyi çözümlerden birisi hard reset ile telefonu sıfırlamaktır. Huawei telefon kullanıcıları yaşadıkları sorunları çözerek telefon performanslarını yükseltmek adına hard reset işlemini bir kaç adımda uygulayabiliyorlar. Ekran kilidini açma için yapılacaklar…

Huawei Ekran Kilidini Unutanlara Yönelik Çözümler

Huawei telefonunuzun ekran kilidini unuttuysanız veya yanlış giriyorsanız, endişelenmeyin, çeşitli yöntemlerle bu sorunu çözebilirsiniz.

1. Google Hesabını Kullanarak Kilidi Sıfırlama:

 • Telefonunuzdaki ekran kilidini unuttuysanız ve Google Hesabınızla telefonunuzu senkronize etmişseniz, ekran kilidini sıfırlayabilirsiniz.
 • Telefonunuzda ekran kilidini yanlış girin ve “Şimdi kilidi aç” veya “Parolanızı unuttuysanız” gibi bir seçenek görünürse, buna tıklayın.
 • Ardından, Google Hesabınızı ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Doğru bilgileri girdikten sonra, ekran kilidi sıfırlanacaktır.

2. Huawei Kimlik Doğrulaması ile Kilidi Sıfırlama:

 • Telefonunuzun ekran kilidini unuttuysanız ve Huawei Kimlik Doğrulaması özelliğini etkinleştirmişseniz, bu yöntemi kullanabilirsiniz.
 • Telefonunuzda ekran kilidini yanlış girin ve “Parolanızı unuttuysanız” gibi bir seçenek görünürse, buna tıklayın.
 • Huawei Kimlik Doğrulaması ile kilidi sıfırlama seçeneğini seçin ve hesabınıza giriş yapın.
 • Doğrulama başarılı olduğunda, ekran kilidi sıfırlanacaktır.

3. Telefonu Sıfırlama:

 • Ekran kilidini unuttuysanız ve yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Ancak, bu işlem tüm verilerinizi sileceği için son çare olarak düşünülmelidir.
 • Telefonunuzu sıfırlamak için “Ayarlar” uygulamasına gidin.
 • “Sistem” veya “Hakkında Telefon” gibi bir seçeneği seçin.
 • Ardından, “Sıfırla” veya “Fabrika Ayarlarına Dön” seçeneğini bulun ve telefonunuzu sıfırlayın.

4. Destek Alın:

 • Yukarıdaki yöntemlerle ekran kilidini sıfırlayamıyorsanız, Huawei Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilirsiniz. Telefonunuzun modeline ve bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak, telefon desteği veya servis merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Huawei Ekran Kilidi Kırma İşlemi

Huawei kullanıcıları ilk olarak güç tuşuyla telefonlarını tamamen kapatmalılar. Bu işlemin ardından tekrar güç tuşu ve ses yükseltme tuşuna basılarak fabrika ayarları seçenekleri ekranının gelmesi beklenmelidir.

Daha sonra yalnızca ses yükseltme tuşunu kullanması gereken Huawei kullanıcıları wipe data – factory reset alanıyla devam etmeliler. Sistem sıfırlamasının ardından ise, reboot system now butonuna gelerek tekrar güç tuşuna basması gereken Huawei kullanıcıları bu işlemin de ardından yeniden kurulum işlemlerini tamamlayabilirler.

Adımların detayına Huawei hard reset atma yazımızdan ulaşacaksınız.

Huawei-ekran-kilidini-kırma-2 Huawei Ekran Kilidini Kırmak İçin Ne Yapılmalı?
Huawei ekran kilidini kırmak

Hard Reset İle Eskisi Gibi Performanslı Çalışabilir

Telefon üzerinde zaman içerisinde oluşan sorunları hard reset işlemiyle çözen Huawei kullanıcıları bu sayede yeniden telefonlarını en üst düzeyde kullanabilmeye devam edebiliyorlar. Sıfırlama işlemi sonrası dil seçimi ve benzeri ayarları yapması gereken Huawei telefon kullanıcıları bu işlemlerin de ardından telefonları ilk aldıkları andaki gibi kullanabiliyorlar.

Uzun zaman kullanılan telefonlarda kesinlikle hard reset atılması önerilir. Telefonda sürekli uygulama yükleyip kaldıranlar zamanla cihazda performans sorunu yaşamaktadır. Silinen bölgeye yeni veri geliyor veya gelmiyor arada bir boşluk varmış gibi düşünelim. Sürekli uygulama kaldırmalarda bazen silinen uygulamanın kalıntıları telefonda kalmaya devam edebiliyor.

Yazılımda uygulamaların uyumsuzluk çıkarabilmesi gibi durumlarda görülebiliyor. Uygulama kalkıyor ama hala telefon yavaş çalışabiliyor. Yapılması gereken bakım uygulamalarıyla bir optimize işlemi. Bu da çözüm olmadığında ya resetleme ya da sıfırdan yazılım yüklemesi gerekebiliyor.

Hard reset atmadan önce telefon yurtdışı ise ve ime değiştirilmiş ise atılan imei bu işlemden sonra silineceğini söyleyelim.

Huawei ekran kilidini kırmak için gerekli adımlar buraya kadar.

teknik destek