Şimdi yükleniyor

iFixit iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Onarım Kılavuzunu Yayınladı

iphone-7-onarim-kilavuzu

iFixit iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Onarım Kılavuzunu Yayınladı

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

iFixit bugün, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın pil aksamı, pentalobe vidaların ve Taptic Engine’nin nasıl değiştirileceğini detaylandırdığı resmi onarım kılavuzlarını yayınladı. iFixit’in bu detaylı kılavuzları sayesinde iPhone 7’nizi tamir ettirmek için Apple’a servet ödemek zorunda kalmayacaksınız.

teknik destek

iFixit’in onarım kılavuzlarını kullanarak onarıma başlamadan önce gerekli olan malzemeleri ve donanım parçalarını temin ettiğinizden emin olmalısınız. Apple her yıl yeni iPhone modellerini kullansa da çoğu parçanın çalışma mantığının aynı olması işleri kolaylaştırıyor. iFixit’in de yayınladığı kılavuzlarda bu yönü ile gerçek anlamda yeni olan onarım rehberi Taptic Engine ile birlikte yeni nesil ana ekran düğmesi ve barometrik havalandırma donanımıdır.

Özellikle iPhone 7’nin kırılmış ekranını değiştirmek istiyorsanız Touch ID / ana ekran düğmesinin kablo bağlantılarına dikkat etmeniz gerekiyor. iFixit bu konuda özellikle uyarıyor.

iPhone 7 ile ilgili onarım kılavuzlarına buradan, iPhone 7 Plus için onarım kılavuzlarına ise buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

teknik destek