İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iMessage Android’e Gelecek mi? İşte Cevabı

Apple’ın iOS için büyük odak noktası olan mesajlaşma servisi iMessage’ın iOS 10’un tanıtıldığı gün Android için yayınlanacağı iddia edilmişti ancak iOS 10’un tanıtıldığı akşam Apple’dan böyle bir adım gelmemişti.

teknik destek

Çoğu kaynağa göre Apple’ın gelecek planları arasında yer alan bir konuydu ve yakın gelecekte Android için iMessage uygulaması görülecekti. WWDC 2016’nın açılış günün üstünden hemen hemen 4 gün geçmiş durumda ve Apple’ın sözde bu planı için yine Apple içinden üst düzey bir yöneticiden iddiaya cevap verilmiş durumda.

Öyle ki Apple’ın yakın gelecekte hatta şimdilik gelecekte Android için iMessage’ı yayınlamak gibi bir planının olmadığı, hali hazırda 1 milyardan fazla aktif iOS cihazına sahip olan şirketin kendi kullanıcıları için teknolojisini genişlettiği ve yenilediği belirtiliyor. Hal böyle olunca iMessage’ında sadece iOS kullanıcılarına has bir özellik olarak kalmasının mantıklı olduğu belirtiliyor.

Genel olarak bakıldığı zaman, Android kullanıcılarının iMessage gibi bir mesajlaşma servisinden uzunca bir süre uzak kalacakları, hatta ve hatta yakın bir gelecekte böyle bir şeyin gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını söylenebilir.

müşteri hizmetleri