Şimdi yükleniyor

iOS 10’da Hücresel Veri Kısayolu Mevcut! Nasıl mı? İşte Cevabı

ios-10-hucresel-veri-kisayolu

iOS 10’da Hücresel Veri Kısayolu Mevcut! Nasıl mı? İşte Cevabı

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple iOS’ta hemen hemen her konuda kullanıcı görüşlerine bakarak yol haritası izlemektedir. Ancak her nedendir bilinmez ama iOS’ta Wi-Fi veya Bluetooth’u kolayca açmak veya kapatmak her zaman kolay tutulmuşken Hücresel Veri’yi kapatmak veya açmak hep arkaplanda tutulmuştur.

teknik destek

Ancak 3D Touch ile tüm işlemlerin kolaylaşması halen daha arkaplanda tutulan Hücresel Veri için bir kolaylaştırma sağlamış durumda. Ayarlar uygulama ikonuna gelen 3D Touch Hücresel Veri kısayolu ile hücresel veriyi kolayca kapatabilir veya açabilirsiniz.

Bunun için öncelikle iOS 10 yüklü iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarından birisine sahip olmanız gerekiyor.

iOS 10 Hücresel Veri Kısayolu

Ayarlar uygulama ikonuna biraz sert dokunun ve gelen 3D Touch kısayollarınan Hücresel Veri seçeneğine dokunarak hızlı bir şekilde hücresel veri ayar ekranına geçiş yapın. Şimdi hücresel veriyi kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz.

Yine de yöntemin pek de işleri kolaylaştırdığı söylenemez. Hele ki bir iPhone 6 veya 5 kullanıcısıysanız konunun sizi hiç ilgilendirmediği gerçeği söz konusu… Bakalım önümüzdeki iOS güncellemesi ile buna bir çözüm bulunacak mı bekleyip göreceğiz.

teknik destek