İngiltere’den Apple Watch’a Yasak!

watchos-3-guncellemesi-apple-watch

Birleşik Krallık Hükümeti bakanlarına göre, kabine toplantılarında Apple Watch giyenler toplantıya kabul edilmemeli. Telegraph’ın haberine göre son ortaya çıkan durum bu. Artık İngiltere’de üst düzey devlet toplantılarında Apple Watch yasak. Korkunun sebebi ise Rus ve diğer ülke hackerları.

teknik destek

Telegraph’a konuşan bir kaynak, casuslar tarafından kullanılabilir olabilecek akıllı saatlerin yasaklanmasının oldukça yerinde olduğunu düşündüklerini aktarıyor.

Ayrıca Verge’nin haberinde de Apple Watch’un sadece İngiltere’de değil Avustralya kabine toplantılarında da yasaklandığı belirtiliyor. Tüm bunların iletişim güvenliğini sağlamak, herhangi bir sızıntıya mahal vermemek için gerçekleştirildiğini de belirtelim.

Yakın zamanda ABD’li yetkililere ait mail hesaplarının kırılarak, bu mail hesaplarının içindeki e-postaların tüm dünyaya servis edilmesi akıllara Rus hackerları getirmişti. Ciddi kaygılara sebep olan bu gelişme sonrası İngiltere’nin bu yönde adım attığını söyleyebiliriz. Elbetteki gündelik hayatta herhangi bir yasak söz konusu değil. Sadece yüksek devlet toplantılarında yasak.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!