İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram arama geçmişi nasıl silinir

Instagram yapılan aramaları silme ve harf geçmişi silme cevabı olarak sizlere resimli anlatımla yardımcı olmaya çalışacağız. Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

teknik destek

Instagram uygulamasında arama geçmişlerini görmek bazen sizi rahatsız edebilir. Bazende başkalarının görmesini istemeyebilirsiniz. Yapılan aramaların silinmesi için gerekli ayarı direk göremeyebilirsiniz. Bizde silme seçeneğini göremeyenler için hazırladığımız makalemizle yine sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Arama geçmişi temizleme işlemi ile tüm aramaların silindiğini belirtmek isteriz. Bazıları için önemli olan kısımlar olabiliyor.

Instagram arama geçmişi silme

İşlemi uygulamadaki profil bölümüne girerek yapacağız. Aşağıdaki hesap profil resmine dokunun ve yukarıdaki 3 çizikle devam edin.

  • 3 Çizgiye dokunulduğunda ayarlarla karşılaşacaksınız ve oraya dokunun
  • Güvenlik bölümüne girilsin
  • Son bölüm “Arama geçmişini temizle” ve yine aynı seçeneğe dokunun
  • Emin misin yazana evet ile onaylayın

İşlemler aramalar ve aranan kişileri silme gerçekleşmiş olacak.

screenshot.245
Instagram arama geçmişini silme
screenshot.246
Instagram arama geçmişi nasıl silinir

Geçmiş temizleme de sorun yaşarsanız veya başka bir sorunla o zamanda yine ayarlara girip “Yardım” sonra “Sorun bildir” yapınız.

Arama geçmişi kaldırma için tam anlatımın olduğu yazımız https://www.andronova.net/instagram/instagram-arama-gecmisi-silme-nasil-silinir-h3841.html

Bazıları kendiliğinden arama geçmişinin silindiğini yazmış. Bu durumun olma ihtimali zayıf ama bir bakım uygulaması kullanılıyorsa bununla bir işlem yapılabilir. Ya da uygulamalardan bakım yaparken silmiş olunabilir.

Instagram aranan etiketleri silme 2019 yazımızla yardımcı olamaya çalıştık. Sorularınızı bekliyoruz…

müşteri hizmetleri