Şimdi yükleniyor

Instagram doğrulama için kod ve fotoğraf istiyor

Instagram doğrulama için kod ve fotoğraf istiyor

Son Güncelleme tarihi 31 Ağustos 2021 by Teknoloji Haber

Instagram doğrulama için kod ve fotoğraf istiyor diye yazanların bir kısmı güvenlik doğrulaması için neden fotoğraf istiyor diyebiliyor. Hata kimlik istiyor şeklinde şikayetlerle de karşılaşıyoruz.

teknik destek

Instagram hesabı olanların sayısı her geçen gün daha da artmaya devam ederken bazı güvenlik önlemlerinin alınması da kaçınılmaz bir hal alır. Uygulamanın hesabın çalınmaması veya farklı sorunlar yaşamaması adına aldığı önlemlerin arasında en sık olanı güvenlik doğrulama işlemi diyebiliriz.

Giriş işlemi yaparken aniden hesabınızda yaşanan bir güvenlik ihlali Instagram tarafından güvenliğin kontrol edilmesi zorunluluğunu ortaya çıkarır. Bunun anlamı hesabınızın yeniden güvenli hale getirilmesi konusunda işlem yapılmaya çalışıldığıdır.

Instagram güvenlik kodu isteme

En sık açılan başlıklardan bir tanesi hesabına giriş yapmaya çalışanların hesap güvenlik kodu ile karşı karşıya kalmasıdır. Bu durumda hesabınıza girişin onaylanması için 6 haneli olan ve telefonunuza gelen kodun iletilmesi istenir. Bu kodu girdiğinizde hesabınız eskisi gibi açılacaktır.

Burada karıştırılmaması gereken bir kaç husus var. Kod ekrana gelmesinde bazen hesap çalma girişimlerinden dolayı çıkarken bazense kullanıcının yaptığı bir şeylerin şüpheli görülmesiyle de alakalı olabiliyor.

Şifre unutulduğunda çıkan ek doğrulamalar arasında da bu seçenek yer alıyor.

instagram-dogrulama-icin-kod-ve-fotograf-1 Instagram doğrulama için kod ve fotoğraf istiyor

Instagram fotoğraf istiyor e-postası

Instagram aracılığı ile talep edilen bir başka işlem ise fotoğraf istenmedir. Ulaştırılan mailde:

  • Hesabınızın güvenlik doğrulamasının yapılacağı,
  • Güvenlik kodu girilmesi zorunluluğu,
  • Fotoğraf iletilmesi istenir.

Bu sayede hesabınızla alakalı giriş engeli ortadan kaldırılmış olacaktır.

Fotoğraf veya kimliği göndermek istemiyorum diyenlerin bir kısmı suç duyurusunda bulunacağını yazıyor. Sanki bu hizmet zorunlu ve ülkemizde veriliyormuş gibi davrananlar oluyor. Yasal başvuruların dikkate alınması için bazı durumların söz konusu olması gerekiyor.

instagram-dogrulama-icin-kod-ve-fotograf-2 Instagram doğrulama için kod ve fotoğraf istiyor

Fotoğraf ve kodu gönderdim ama hesabım açılmadı

Hesabınızın güvenli şekilde açılması adına istenen fotoğraf ve hesap kodu işlemleri tamamlanmış olmasına karşılık hala giriş yapamayabilirsiniz. Bu konuda farklı şikayetler olduğunu fark edebilirsiniz. Bunun için Instagram ile ayarlar bölümünden iletişime geçilmesi ve sorunun çözülmesi konusunda yardım istenmesi yapılacak en doğru işlem olacaktır.

Yukarıdakilerden farklı olarak aklımıza gelen bir kaç öneri var. Şimdi normalde şüpheli durumlarda kod olayının kaldırılması adına istenilenin yapılması gerekiyor. Lakin güvenli olarak görülen ve sık kullandığınız cihazlardan daha önce hesaba giriş yaparken kod istemiyorsa belki hala istemeyebilir.

Geçmişte hesaba girerken kullanılan telefon ve bilgisayarlardan tekrar hesabınıza girmeye çalışınız. Örnek bilgisayarınızdan erişim yapabildinizse, hemen ayarlardan ek giriş seçeneklerini kullanın. Ekli olmayan seçenekleri açıp doğrulayarak diğer cihazlardan erişim sağlamaya çalışınız.

Ek bilgilendirme:

Çok fazla yaptığınız şeylerden dolayı belli zamana kadar engel karşınıza çıkabilir. Eğer doğrulamayı aşamıyorsanız daha önce kullanmadığınız internet ve cihazdan bir kaç gün sonra tekrar deneyiniz.

teknik destek