Şimdi yükleniyor

Instagram koleksiyon nedir?

Instagram Koleksiyon Nedir

Instagram koleksiyon nedir?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram koleksiyon nedir? Instagram uygulamasında koleksiyon oluşturma nasıl yapılmaktadır? Uygulamayı kullanan kişiler fotoğraflarını ve videolarını diledikleri gibi koleksiyonda ad verebilir. Şahsa has olan bu özelliği kullanmak için uygulamanın son sürümünün yüklenmesi gerekmektedir.

Instagram uygulamasının koleksiyon özelliği

Dünya çapında en sık tercih edilen sosyal medya ortamlarından birisi olan İnstagram, sahip olduğu sosyal ağ niteliği sayesinde oldukça kısa bir zaman içerisinde son derece fenomen olan bir fotoğraf ve video paylaşma aplikasyonudur. Instagram platformunu bu denli cazip kılan faktörlerin başında, kullanıcıların çekmiş oldukları fotoğrafları oldukça kolay bir biçimde filtreler kullanarak hususileştirebilmeleri gelmektedir. Instagram, 2017 senesinin Nisan ayı ile beraber yepyeni bir özelliği kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.

Instagram koleksiyon oluşturma aşamaları

Instagram üzerindeki fotoğraf ve videoları bir kategoride toplama özelliği olan bu yeniliğe paylaşım eklemek için + simgesine dokunmak yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak İnstagram profil bölümünden gönderileri kaydet alanına geçiş sağlanması gerekmektedir.
  • Ekranda yer alan fotoğrafı koleksiyona eklemek adına gönderi kısmındaki kaydet butonuna basılı tutulması gerekmektedir.
  • Ekranda açılan seçenekler içerisinden seçilmiş olan fotoğrafı koleksiyon bölümüne eklemek için ‘+’ sekmesine tıklanır.
  • Ekleme simgesinin akabinde ekranda açılan görüntüde koleksiyona bir ad verilmesi istenilmektedir. Oluşturulacak koleksiyonun adı girilerek işlem halledilmiş olur.

Bu özellik vasıtasıyla uygulama içerisinde kullanılan fotoğrafları, koleksiyon ismi verilen alanlarda depolamak mümkün olmaktadır.

teknik destek