İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram müşteri hizmetleri için instagram iletişim

Sosyal uygulama desteği için ara ara yazanlar oluyor. Örnek Instagram müşteri hizmetleri telefon numarası olduğunu düşünenler oluyor.

Bu içeriğimizde sizlere Instagram iletişim için ne yapmanız gerektiğinden söz edeceğiz. Lakin bu ağdaki yardım konuları ve formları ne yazık ki çok ama çok yetersiz kalıyor. Örnek hesabı çalınan biri yardım almak istediğinde büyük ihtimal tıkanıp kalacak. Özel bir şikayet formu oluşturma ekranı direk sunulmuyor. Dolaylı yolla giderek belki bu kapı açılma olasılığı oluyor.

11858 destek hattını arayıp yardım isteyebilirsiniz

Uzun yıllardır bir çok teknoloji alanında araştırmalarımız oldu. Sosyal medya tarafında da elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olduklarımız olmuştur. Lakin hep tıkandığımız ağ instagram oluyordu. Bırakın instagram’ ın yardım formunu bulmayı doğru dürüst yardım sayfası dahi yok. Destek sayfasını incelediğimizde genel olarak bilgilendirme yazıları bulunuyor. Facebook gibi destek formları da yer almıyor.

Instagram telefon numarası yoksa peki instagram şikayet formu bulunmuyor mu? Var ama çok kısıtlı bir seçeneğe sahip. Hatta bazı seçenekleri pasif hale getirilmiş. Bu yazımızda sizlere bu formların adreslerini paylaşacağız. Instagram’ a yazdığınızda verdiğiniz mail adresine bir e-posta gönderiyorlar. Ve bu instagram e-posta adresi konu netleşene kadar açık tutuluyor.

Sorunlarda yardım için instagram destek hattı aranıp bilgi alınabilir. Bazı sorunlar için genelde tüm kapılar kapalı olur. Instagram ya yetersiz çalışan sayısına sahip veya kasıtlı olarak kullanıcıları sallamıyor. Yani bazı sorunlarda kullanıcı hesaba giriş yapamıyor. Sorun bildirmek içinde başvuru adresi ya olmuyor ya da yetersiz kalıyor. Genelde Instagram hesabı üzerinden başvuru kanalları öneriliyor. Ya zaten hesaba giriş yapabilse kullanıcı sıkıntısını iletecek.

Aşağıdakilerin bir çoğu bilgilendirme ve deneme amaçlı hazırlanmıştır. Daha geniş anlatımlı yöntemler uzman ekibimizle denemenizi öneriyoruz.

Instagram iletişim sayfaları ile talep gönderme

Bu ağa yönelik bilinen talep bağlantılarının adreslerini aşağıda bulacaksınız. Lakin zamanla bunların işlevselliği sorgulanır hale geliyor. Bakmışsınız bazı seçenekler pasif hale gelmiş. Tabi yayından kaldırılan sayfalarda oluyor.

 • Hesaplardaki kullanım sorunlarında tercih edilecek bağlantı help.instagram.com/contact/151081798582137
 • Yaşı küçük olan hesapların bildirilmesi için help.instagram.com/contact/723586364339719
 • Vefat eden bir yakınınız için kullanacağınız bağlantı help.instagram.com/contact/452224988254813
 • Zorbalık veya taciz durumları iletmek için help.instagram.com/contact/188391886430254
 • Sahte hesaplar için kullanacağınız URL help.instagram.com/contact/636276399721841
 • Dondurulmuş hesaplarla alakalı problemlerde kullanacağınız bağlantı help.instagram.com/contact/1652567838289083
 • Yanıt gelmezse Facebook kanalını deneyin facebook.com/help/contact/357439354283890
Instagram müşteri hizmetleri için instagram iletişim
Instagram çağrı merkezi var mıdır?

Yukarıdaki görseller örnek formlardan alınmıştır. Her kullanıcı için geçerli olmadığını şimdiden söyleyelim.

Instagram müşteri hizmetleri dönüşü

Instagram çağrı merkezi olarak bir birimleri olmadığında dolayı doldurulan formlara dönüşlerin ne zaman yapıldığını sormanız daha mantıklı olacak. Bir çok sitede bir gün verildiğini görürsünüz. Halbuki böyle bir kesin bilgi bulunmuyor.

Yoğun ağların taleplere dönüşleri değişken oluyor. Bir ağın başka ağa göre daha hantal dönüş yapısı olduğunu belirtelim. Bunda ise gün içerisinde dönüş olasılığı olduğu gibi bir hafta sonrada döndükleri oluyor. Bizim her zaman önerimiz haftada bir ya da iki kez talep gönderilmesidir.

Not olması adına ufak bir ikazımız olacak. Aşırı talep gönderimlerinde bir bakmışsınız ilgili ağ geçici olarak talep gönderme işlemini size yönelik engellemiş. Her yerde belli bir işlem limiti vardır ve sınırı zorlayanların geçici yaptırıma uğradıklarına şahit olmuşluğumuz vardır.

Uygulamadaki olası sorunların analizleri

Yaptığımız çalışmaların bir çoğunun sosyal ağlardaki aksaklıklara yönelik olduğunu belirtelim. Verdiğimiz önerilerin hemen hemen bir çoğu tüm uygulamaları kapsadığı oluyor. Aşağıya ekleyeceklerimizde aynı şekilde çoklu sorgulama amaçlı kullanılmakta.

Öncelikle herhangi bir talep göndermeden ne neden çıkıyor bunu araştırmanız gerekiyor. Kronik bir çok hata mesajının olduğunu belirtelim. Yapacağınız testlerin temelinde sizi yaşadığınız sorunun çözümüne ulaştırmak için kullanıldığını söyeleyim.

Hesap problemlerinde yapacağınız kontroller şöyle:

 • Yaşanan aksaklığın süreklilik arz edip etmediğinin bilinmesi gerekiyor. Telefonun kapatılmasından sonra çoğu uyarının ortadan kalktığını söyleyelim.
 • İnternetin ve cihazın değiştirilmesi sonucu hesabın açılması. Evet bir çok oturum sorunlarında bu iki adım işe yarar.
 • Oturum açılan telefonun veya bilgisayarın tarih ayarında yanlışlık olduğu takdirde güvensiz bir duruma düşersiniz.
 • Hesabınızda köklü değişimlere gittiğinizde bazen şüpheli olarak algılanırsınız.
 • Hesap bilgilerinde ve paylaşımlarda şüpheli görülme durumlarında geçici tedbir alınır.
 • Gün içerisinde sürekli aşırı yapılan her şeyin sonucunda bir yaptırımla karşı karşıya kalırsınız.

Instagram müşteri hizmetleri diyerek bir beklentiye girenlerden birisiyseniz, öncelikle önerilerimizi harfiyen uyunuz, sonrasında çözüm olacak adımlara bakınız ve baktınız olmuyor o zamanda ağa talep göndermeye çalışın.

11 Yorum

 1. Sedef Öz Sedef Öz 26 Ekim 2019

  İnstagram hesabım kapatıldı, müşteri destek hattını arasam bana yardımcı olur mu

 2. Tufan Tufan 31 Temmuz 2019

  İyi günler Benin instagram hesabımda işlem engellendi hatası alıyorum topluluk kurallarını ihlal eden bir şey de yapmadım nasıl düzeltilir 3 gündür bu halde

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 1 Ağustos 2019

   PC’ de aynı hata var mı?

 3. Gülbahar akgün Gülbahar akgün 29 Mayıs 2019

  Instagram 6 yıldan beri kullanıyorum iki hafta önce girecektimutlaka tekrar 13 yaş şikayeti geldi giremiyorum şuan ne yaptıysam yardımcı olur musunuZ

 4. Satı demir Satı demir 14 Mayıs 2019

  Parolamı unuttum telefon numaramı değiştirdim açamıyorum

 5. MUHAMMED GÜNGÖR MUHAMMED GÜNGÖR 6 Mayıs 2019

  hesabım hacklendi desteğe de girilmiyor lütfen yardım edin. yeni hesabım mu_re01… ben askerdeyken hesabımı çaldılar içinde resimlerim var hala silmemiş geri nasıl alabiliriz

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 7 Mayıs 2019

   Formların dışında hesabın başka hesaplar tarafından şikayet edilmesi.

 6. muharrem muharrem 6 Mayıs 2019

  instagram hesabım kapatıldı gerekeni yapilmasini arz ederim

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 6 Mayıs 2019

   Kapatılan hesabı açmayla ilgili yazıyı google’ dan aratın.

 7. Ahmet Ahmet 19 Ocak 2019

  instagrama Giriş Yaptığım Zaman isteğinizle ilgili bir sorun oluştu diyor yardımcı olma şansınız warmı

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri Yazar | 19 Ocak 2019

   PC’ den denediniz mi ve başka cihazdan?

Yorumlar kapatıldı.