Şimdi yükleniyor

Instagram uygulamada açık kalan hesabı kapatma

Instagram uygulamada açık kalan hesabı kapatma

Son Güncelleme tarihi 5 Eylül 2021 by Teknoloji Haber

Instagram uygulamada açık hesabı kaldırma işlemi bazen hesap silme olarak algılanabiliyor. Buradaki işlem uygulamadan hesaba girerken ekrana gelen hesapların kaldırılma işlemidir. Bazıları birden çok hesabın kaldırılması olarak araştırabiliyor. Yazımızda açık kalan oturumları kapatmak için ne yapılmalı bunlara değineceğiz.

teknik destek

İşlemleri iPhone üzerinden yaparak ekran görüntüsünü ekledik. Baktığınız yerden hesaba giriş yapılan yerlerde görülmekte.

Uygulamanın ayarlarında “Güvenlik” yazılı olan alana giriş yapacaksınız. Buradan “Giriş hareketleri” yazılı alan açılacak. Açık olan tüm oturumları buradan kapatabilirsiniz.

Ek şifre değiştirme işleminden sonrada daha önce giriş yapılan bilgisayar ve telefonlardan giriş yapılamayacaktır.

Hesapları uygulama ekranından kaldırma

Uygulamanın ayarlarında önbelek gibi temizleme alanları yer alıyor. Bundan sonra deneyeceğiniz diğer bir yöntem özellikle Android için “Uygulamalar” alanını açınız ve “Instagram” alana dokunarak içerisinde yer alanlara dokunun. Örnek önbellek ve diğerleri. Tabi teker teker yaparak deneyiniz.

acik-oturumu-kapatma Instagram uygulamada açık kalan hesabı kapatma
Uygulamadan hesap kaldırma

Unutmadan benzeri bir konu olan açık kalan hesapların silinmesi içinde kimlik onayı ile talep gönderebilirsiniz.

İşlemler sırasında onay adına kod istenilebiliyor. Ulaşmadığında veya engellemeler uygulandığında yukarıda belirttiğimiz işlemi yaparken izin vermeyebiliyor.

Bazı durumlarda Instagram güvenlik kodu veya doğrulama kodları sorunlu hale gelebiliyor. Instagram doğrulama kodu gelmiyor oldukça sık ortaya çıkan bir soru. Bu, kişi tarafından doğrulanması ve tanımlanmasında gerçekleştirilen önemli bir işlemdir. Bu işlem posta veya cep telefonu üzerinden gerçekleşmezse, bir arızanın meydana gelip gelmediğini değerlendirebilirsiniz. Makale, sorunun nasıl çözüleceği ve doğru eylemler sonucunda neyin elde edilmesine izin verildiği hakkında bilgi sağlar.

instagram-uygulamada-acik-hesabi Instagram uygulamada açık kalan hesabı kapatma
Instagram açık kalan hesabı kapatma

İşlemlerde kod sorunundan dolayı engel yaşama

Instagram kodu giriyorum başa atıyor hatasının dışında Instagram’da şifre kurtarma SMS’i gelmiyor hatası da alabilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda Instagram kullanıcısı sosyal ağ bağlantısı bulunmuyorsa, mevcut arızayı gidermeniz gerekecektir. Bunları düzelttikten sonra, hesabın saldırıya uğraması durumunda onay yapılmalıdır. Hatayı düzeltmek için aşağıdakiler gibi ortak faktörleri incelemeniz gerekir:

 • Trafik sorunları. İçerik akışınızı kontrol edebilmeniz için arama yapmanız ve mesaj göndermeniz gerekmektedir.
 • Kullanılan operatörün resepsiyondan reddedilmesi. Instagram güvenli bir ağ olarak kabul edilir. Burada spam gönderilmez. Bir sorun oluşursa, e-posta yoluyla erişimi geri yüklemesine izin verilir.
 • Veri etiketi hatası. Akıllı telefondaki yazım hatalarının kontrol edilmesi gerekir.
 • İnternet bağlantısında bulunan zayıflık. Bu durumda numara indirilemez ve kişisel bilgiler girilemez. Bu sorunları çözmek için desteğe yazmalısınız. Arızayı onarmak ve düzeltmek genellikle biraz zaman alır. Bu dikkate alınmalıdır.

Şifre sıfırla yöntemi ile işlem

Bu işlem, kişisel hesaplarda hesaba ulaşmak için hem önlem hem tetikleme görevi uygular. Parolanızı sıfırlamakla ilgili bir sorununuz varsa, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanmanız gerekecektir:

İkinci bir öneri, giriş alanının restore edilmesi, daha hızlı olarak görülür ve tercih edilebilir bir yöntemdir. Ağlarda kodu giriyorum başa atıyor sorunu çözmek için aşağıda yer alan talimatları izlemeniz gerekmektedir.

 • Şifre unutuldu seçeneğine dokunun.
 • Mail ve ek güvenlik kodlarını girilir.
 • Maile gönderilen “Sıfırla” bağlantısına tıklanır.
 • Güncelleme bilgileri gerçekleştirilir.

İçerik dolandırıcıların bilgisayar korsanlığı ve rahatsız edecek şekilde işlemlerden korunmak adına yetkilendirmeyle alakalı bilgilerinizin periyodik olarak güncellenmesi gerekir.

Mobil cihazlardan erişiminiz mümkün değilse, hesabın mail adresine bir bağlantı gönderilir. Eskiden Hotmail uzantılı hesaplarda bu bazen mümkün olmazdı. Çoğunlukla bir talep gönderildiğinde kod e-posta adresine ulaşmayabiliyor. Sorunun çözülmesi adına deneme yanılma işlemleri uygulanabilir.

 • Çok sık bir şeylerin yapılmasından dolayı kısmi kısıtlama
 • Kullanılan sistemden alakalı olumsuzluklar
 • Mail hesabında yaşanan durumlar
 • Yanlış bir mail adresi kullanılması veya yazılması
 • Gelen mail Spam’ a düşmüş olması
 • Hesaplarda uygulanan yaptırımlar.

Farklı cihazlardan, internet ve farklı mail hesaplarına bağlayarak işlem yapılabilir.

teknik destek