iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye Nasıl Geri Dönülür? (iOS Sürüm Düşürme)

iOS-10-2-1

iOS 10.2.1 yüklü iPhone’unuzu veya iPad’inizi iOS 10.2’ye geri döndürmek (iOS sürüm düşürme) mi istiyorsunuz? İşte Apple’ın mobil cihazlar için yayınladığı en yeni yazılım sürümü, iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye geri dönmeniz için bilmeniz gereken her şey.

teknik destek

Şu anda iOS 10.2.1’den iOS 10.2’ye geri dönüşlere Apple izin veriyor. Bu izin verme süreci kısa süre sonra kapatılabilir. Bu sebeple geri dönmek istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Adım 1: Sürümlere ipsw.me ulaşabilirsiniz. iOS cihazınızla uyumlu olan iOS 10.2 yazılım dosyasını bilgisayarınıza indirin.

Adım 2: iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp DFU moda alın. iPhone 6s/6s Plus ve altı iPhone modelleri için ana ekran düğmesi + kilitleme/kilit açma düğmesine birlikte basılı tutun. Telefon kapanıp ekran komple kararınca beşe kadar sayıp kilitleme/kilit açma düğmesini bırakın. iPhone 7 ve 7 Plus için DFU mod için kilitleme/kilit açma düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutmanız gerekmektedir.

iPhone-DFU-Mod

Adım 3: iOS cihazınızda siyah ekran olduğu halde bilgisayarınız telefonunuzu görecek ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecek.

Adım 4: Bilgisayarın Shift tuşuna basılı tutup iTunes’te iPhone’u geri yükle’ye tıklayıp indirdiğimiz iOS yazılım dosyasını seçip geri yükle diyoruz.

Ne yazık ki daha önceki iOS sürümlerine, yani iOS 10.2 dışındaki iOS sürümlerine geri dönüş yapmanız doğrudan mümkün değildir.

Bu aşamada eğer bir Jailbreak bekleyeni iseniz, iOS 10.2’ye geçiş yapıp beklemeniz kesinlikle yerinde olacaktır. Çünkü son gelişmeler iOS 10.2 için bir Jailbreak’in gelebileceğini gösteriyor ama buna iOS 10.2.1’in dahil olup olmadığı bilinmiyor.

müşteri hizmetleri

31 Comments

  1. hiç bir türlü dönüş yok mu ?? bu arayüzden sıkıldım…

  2. arkadaşlar dönüşler hala açık mı ona göre 933ten 10.2.1 e çıkıp 10.2 ye düşürücem?

  3. ios 10.2ye geri dönüyorum ama yavaş yüklüyo itunes neden ?

    1. hocam dönüşler hala açık mı ona göre 933ten 10.2.1 e çıkıp 10.2 ye düşürücem?

  4. iphone 6s “firmware dosyası uyumlu olmadığı için iphone geri yüklenemedi” hatası alıyorum

Comments are closed.