iOS 10.3’e Geçmeniz için Önemli Bir Başka Sebep Daha!

iOS 10.3

Geçen yılın sonlarına doğru, bir genç iPhone’un uzaktan telefonla arandığında uygulamaların açılmasına izin veren bir hatayı farketti ve bu hata ile neler yapılabileceğini gösterdi. Öyleki, genç tarafından paylaşılan ve bu hatadan faydalanarak çalışan basit bir kod ile acil servisler tekrarlanan bir döngü ile aranabiliyordu. Aylar sonra Apple, bu hatanın yakın zamanda yayınlanan iOS 10.3 güncellemesi ile düzeltildiğini doğruladı.

teknik destek

Kod, bir kullanıcının yalnızca iPhone’undan herhangi birisini aramak için telefon numarasına dokunup görüşme başlatmasına izin veren bir özelliği kullanıyor. Apple, iOS 10.3 güncellemesi ile bu hatanın düzeltildiğini söylüyor.

Gelen bilgilere göre Apple, sorunu çözmek için bazı uygulama geliştiricileri ile birlikte çalıştı ve sorunun çözümünü büyük bir titizlik ile tümüyle kesinleştirmiş oldu. Bu hatanın 911 için kullanıldığını ve diğer ülkelerdeki acil servis numaraları için de kullanılabileceğinden söz ediliyor. Böylece kötü niyetli kişiler tarafından siz de tuzağa düşürülebilir ve acil servisleri, her bir aramayı tekrarlayan bir döngüde istemeyerek aramak zorunda kalabilirsiniz. Kazayla meydana gelen bu sorun aslında bir siber saldırı için araç olabileceğini ve göründüğünden daha tehlikeli olduğunu vurgulamak isteriz.

Pek çok yeni özelliğin kullanıma sunulduğu iOS 10.3 güncellemesini hemen şimdi, Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme menüsü veya telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes üzerinden indirebilir ve cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri