iOS 10, Kullanım Oranı ile Göz Kamaştırıyor!

ios-10-ve-Android-7

iOS 10‘un final sürümünün herkese açık olarak yayınlanmasından sadece beş ay sonra, en güncel iOS sürümü, Apple tarafından paylaşılan en yeni benimseme verilerine göre etkin iOS cihazlarının %79’una yüklenmiş durumda.

teknik destek

iOS-10-Kullanim-Orani

iOS 9, aktif iPhone, iPad ve iPod touch cihazlarının %16’sında yüklü kalırken diğer aktif iOS cihazlarının %5’inde daha eski bir iOS sürümü çalıştırılıyor. iOS 10’un benimsenmesi, geçtiğimiz yıl Şubat ayında etkin cihazların %77’sinde yüklü olan iOS 9‘un benimsenme oranına göre biraz daha fazla olarak kayıtlara geçmiş oldu.

iOS 10, geliştiriciler ve public beta kullanıcıları için şu anda kullanılabilir olan iOS 10.3’ün etkisiyle de büyük yükseliş gördü.

iOS’un benimsenme oranı Android’i ise önemli ölçüde geride bırakmaya devam ediyor. Android’in en son sürümü olan Nougat, altı ay önce bugün serbest bırakılmasına rağmen 6 Şubat itibariyle etkin Android cihazlarının sadece %1.2’sinde yüklü. Kasım 2014’te piyasaya sürülen Android Lollipop, etkin cihazların %32.9’u üzerinde halen yüklü durumda.

Apple’ın hem donanım hem de yazılım üzerindeki denetimi Android ekosisteminin üstünde bir avantaj sağlarken, Apple, iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarına en sonki iOS sürümünü güncellemelerini teşvik ediyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.