İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10 Public Beta 2 Yayınlandı

Apple bugün, iOS 10’un ikinci betası ile birlikte yayınladığı ilk public betanın ardından geçen iki hafta sonrasında halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için iOS 10 public beta 2’yi yayınladı. Bu noktada, Apple’ın dün geliştiriciler için iOS 10 Beta 3’ü de yayınladığını hatırlatalım.

[irp posts=”8569″ name=”iOS 10 Beta 3 Yayınlandı!”]

Programa kayıtlı kullanıcılar eğer ki cihazlarına iOS 10 public beta konfigürasyon dosyasını kurdularsa OTA yolu ile yani Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden iOS 10 public beta 2’yi cihazlarına direk indirebilirler. Programa dahil olmadıysanız ve dahil olmak istiyorsanız da buradan devam edebilirsiniz. Programa dahil olmanız durumunda sadece iOS 10’u değil macOS Sierra güncellemesini de hemen hemen geliştiricilerle birlikte edinebilirsiniz.

Gelelim iOS 10 public beta 2’nin beraberinde getirdiklerine. İlk iOS 10 geliştirici betası ile karşımıza çıkan yepyeni kilit ekranı ve bununla birlikte kilit açma şekli iOS 9’la eş şekle dönüştürülmüş durumda. Yine ilk iOS 10 geliştirici betası ile gelen klavye sesi geri döndü. iOS 10 beta 2 ve iOS 10 public beta 1’de bu klavye sesi kaldırılmıştı. Bunun dışında 3D Touch hızlı eylemler içinde yer alan paylaş özelliği kaldırılmış durumda.

Tüm bunlar dışında iOS 10 public beta 2’nin tümüyle hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklandığını belirtelim.