İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 10’da Dark Mod Nasıl Çalışacak?

WWDC’ye 1 haftadan az bir süre kaldı. Daha önce sizlere iOS 10 ile gelecek özelliklerden haberlerimizde bahsettik. Son günlerde iOS 10 ile ilgili belki de en çok konuşulan özellik “Dark Mode” yani karanlık mod.

[irp posts=”5795″ name=”iOS 10 Ne Zaman Çıkacak, Özellikleri Neler ve Hangi Cihazlara Gelecek?”]

[irp posts=”6183″ name=”iOS 10’un Özellikleri, İlk Betasının Yayınlanma Tarihi ve Hakkındaki Diğer Söylentiler”]

iHelpBR, Dark modun iOS’ta nasıl çalışacağı ile ilgili konsept görüntüler hazırladı. Tamamen hayali bir tasarıma sahip olan görüntüler bu modun iPhone’da nasıl görüneceği konusunda fikir veriyor.

image

Dark modun tıpkı Night Shift gibi bütün sistemi etkileyeceği söyleniyor. iHelpBR’ın konsepti bu modun arkaplanlar, mail, kişiler, haberler, mesajlar ve bildirimlerde nasıl görüneceğini tasvir ediyor.

image

iHelpBR, haritalar uygulamasındaki gibi güneş çıkınca ekranın koyulaşması olayının tüm işletim sistemine yansıyarak tüm sistemin otomatik olarak koyulaşacağını düşünüyor. Dark modun sadece stok Apple uygulamalarında değil üçüncü parti uygulamalarında da etkin olması bekleniyor.

iOS 10 Dark mode

OS X Yosemite 2014’te lansmanından bu yana karanlık OS X’de Dark mod mevcut. OS X özelliklerinin yavaş yavaş iOS’a geldiğini düşünürsek karanlık modun gelmesi yakındır diyebiliriz. Dark mod daha önce iOS 10 için hazırlanan konsept videolarında da vardı.

[irp posts=”6317″ name=”Heyecan Verici Yeni iOS 10 Konsepti Yayınlandı!”]

4 Yorum

  1. Berkay Yılmaz Berkay Yılmaz 13 Haziran 2016

    Merhaba, iOS 9.3.3 final sürüm ne zaman yayınlancak. Zira iOS 10 beta sürümleri Türkiye saati ile 22:00 ile 23:00 arasında yayınlanacak. Teşekkürler.

Yorumlar kapatıldı.