Şimdi yükleniyor

iOS 10’daki Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür?

img_1067

iOS 10’daki Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür?

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

13 Eylül’de yayınlanan iOS 10 bir çok yeni özellikle birlikte sorunlarla dolu olarak geldi. iOS 10.0.2 güncellemesi ile sorunları çözmeye çalışan Apple daha büyük güncelleme için testler yapmakta. Umarız iOS 10.1 güncellemesi ile bütün sorunlar çözülür.

iOS 10 ile ortaya çıkan sorunlardan biri de  bluetooth bağlantı sorunu. Apple, iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırarak kullanıcıları kablosuz kulaklıklara yöneltti diyebiliriz. Bize göre Apple ilerde tamamen kablosuz ses sistemine geçebilir.

iOS 10’da ortaya çıkan bluetooth sorunundan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri de şikayetçi. Zaman zaman kablosuz kulaklıklarla bağlantı sorunu yaşayan kullanıcı sayısı epey fazla. Sizlere bu sorunu çözmek için bazı ipuçları vereceğiz.

1. Bluetooth’u Kapatıp Açın

Kontrol Merkezi’ni kullanarak bluetoothu kapatıp açmak bazen işe yarıyor ve bu işin en basit çözümü oluyor.

2. Yeniden Eşleştirin

Bluetooth sorunlarında genelde işe yarayan yöntem yeniden eşleştirmedir. Bluetooth cihazınız ile iPhone arasındaki eşleştirmeyi tekrar yapmak için ayarlar/ bluetooth bölümüne girip eşli olan cihazı seçerek bu aygıtı unut diyin. Bluetooth cihazı da kapatıp açın.

3. Hard Reset Atın

Cihaza hard reset atmak da bazen sorunları çözer. iPhone 7’ye kadar olan iPhone’larda güç ve ana ekran tuşuna basılı tutup Apple logosunu görünce tuşları bıraktığınızda hard reset atılmış olur. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta ise aşağıdaki yazımızdan hard reset yöntemini öğrenebilirsiniz.

4. Ağ Ayarları Sıfırlayın

Ayarlar > Sıfırla> Ağ Ayarları Sıfırla adımından ayarları sıfırlayıp bluetooth cihazı ile yeninde eşleştirme yapın.

5. iOS 10.0.2’yi Tekar Yükleyin

iOS 10’un hatalarının genel sebebi cihaz üzerinden güncelleme yapmaktır. En sağlıklı yöntem iOS’u iTunes üzerinden yüklemektir. ipsw.me adresinden cihazınıza uygun iOS 10.0.2 dosyanı indirip iPhone bilgisayara takılı ve iTunes açık iken bilgisayarda shift tuşuna basılı tutun ve geri yükle diyin. Açılan pencereden indirdiğiniz iOS 10 (10.0.2) dosyasını seçin.

6. Apple Store’dan Randevu Alın

Bütün yöntemler başarısız olursa Apple Store’dan randevu alın.

 

teknik destek