iOS 11.3.1 Güncellemesi Yayınlandı Ekran sorunu Çözüldü !

iOS 11.3.1 Güncellemesi

Apple Kısa süre önce bir çok Apple kullanıcısını piyasaya sürdüğü iOS 11.3 sürümüyle rahata kavuşturdu ve yazılımsal olan tüm sorunları tamamen ortadan kaldırdı fakat İphone kullanıcıları farklı bir sorun ile karşılaştır küçük olsada can sıkan bu sorun ekran değişimi yapılan cihazlar için dokunmatik işlevini tam anlamıyla yerine getiremiyordu bu çıkan iOS 11.3.1 güncellemesiylede sorun tamamen ortadan kalkmış oldu

teknik destek <

iOS 11.3.1’i, iOS 11 işletim sisteminin on üçüncü resmi güncellemesini yayınladı. iOS 11.3.1, iOS 11.3’ün piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir ay sonra, iPhone’un pil durumundaki sekmeleri, Mesajlar için İş Sohbeti, iPhone için yeni Animoji, ve daha pek çok şey için Pil Sağlığı özelliğini tanıtan bir güncellemedir.

IOS 11.3.1 güncellemesi, Ayarlar uygulamasında tüm uygun cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilir. Güncellemeye erişmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. ve güncellemeyi indirebilirsiniz

iOS 11.3.1, iOS 11.3’ün kullanıma sunulmasından bu yana keşfedilen sorunlar için performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri sunmaya yönelikti. Bu, ekranın dokunmatik işlevini devre dışı bırakmak için satış sonrası parçaları kullanan iPhone 8 modellerinde üçüncü taraf onarımlarına neden oldu.

IOS 11.3 sürümünden sonra iPhone 8 ve iPhone 8 Plus onarım sorunu ortaya çıktı. Güncellemeden sonra, Apple dışındaki servis sağlayıcılardan görüntülü onarım talep eden bazı iPhone kullanıcıları, cihazlarının dokunmatik ekran işlevselliğini devre dışı bırakarak onarım atölyeleri için ciddi baş ağrısına neden oldu.

Söz konusu ekranda, güncellemeden sonra dokunmatik işlevsellik devre dışı bırakılan küçük bir mikroçip çıktı. O sırada, işlevsel olmayan ekranların Apple tarafından bir hata mı, yoksa kasıtlı bir hareket mi olduğu belli değildi, ama bir hataydı. Apple, görüntü sorununu iOS 11.3.1 güncellemesiyle düzeltirken, şirketin sürüm notları müşterileri yetkili sağlayıcıları ve orijinal parçaları aramaya teşvik ediyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.