Şimdi yükleniyor

iOS 11 Güncellemesini Alamayanlar için Sorun Giderme Kılavuzu

iOS Güncelleme

iOS 11 Güncellemesini Alamayanlar için Sorun Giderme Kılavuzu

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple, bugün, iOS 11 güncellemesinin herkese açık final sürümünü yayınladı. Böylece kullanılabilir en yeni iOS sürümü artık iOS 11 olmuş oldu. Elbetteki her yeni güncelleme ile birlikte, güncelleme öncesi veya sonrası sorunlar oluşabiliyor. Kimi kullanıcı kendisine iOS 11 güncellemesinin gelmediğini dile getiriyorlar.

teknik destek

Öncelikle iOS 11 güncellemesinin yalnızca 64-bitlik aygıtlarla uyumlu olduğunun altını çizelim. Bu nedenle ilk olarak aşağıdaki aygıt uyumluluk listesine göz atarak, aygıtınız ile iOS 11’in uyumlu olup olmadığının kontrolünü yapmalısınız.

Kullandığınız aygıt yukarıdaki listede yer almasına rağmen Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsünde iOS 11 güncellemesini göremiyorsanız muhtemelen aygıtınızda iOS 11 konfigürasyon profili yüklü. Bu profil dosyasını silerek yeniden denemelisiniz.

iOS 11 konfigürasyon profilini Ayarlar > Genel > Profil menüsüne giderek gelen profil dosyasının üstüne dokunup ekranın altında yer alan “Profili Sil” seçeneğine dokunarak silebilirsiniz. Profili sildikten sonra aygıtınızı yeniden başlatın.

Şimdi, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gidin ve güncellemenin yüklenebilir olarak gözüküp gözükmediğini yeniden kontrol edin.

Halen iOS 11 güncellemesini göremiyorsanız aygıtınızı lightning bağlantı kablosu ile PC’nize veya Mac’inize bağlayarak iTunes üzerinden güncellemeyi denemelisiniz. Sorununuz halen devam ediyor ve iTunes’de de güncellemeyi göremiyorsanız birkaç saat beklemeniz gerekebilir. Çünkü iOS güncellemeleri, bölgelere-ülkelere ve aygıtlara göre farklı zamanda kullanıma sunulabilmektedir.

teknik destek

13 yorum

comments user
Utku

Ya bana hala gelmedi napabilirim ı pad 4 oluyormu

comments user
Emre

Profili sildim yeniden başlattım yine güncellene gelmedi…

Yorumlar kapalı.