Şimdi yükleniyor

Önümüzdeki Yılki Tüm iPhone Modellerinde TrueDepth Kamera Sistemi Yer Alabilir

iPhone X TrueDepth Kamera

Önümüzdeki Yılki Tüm iPhone Modellerinde TrueDepth Kamera Sistemi Yer Alabilir

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün gelecek nesil iPhone’larla ilgili bazı tahminlerini paylaştı. Analistin tahminlerine göre, önümüzdeki yıldan itibaren tüm iPhone’larda Touch ID’nin kaldırılıp kaldırılmayacağı kullanıcıların Face ID’yi kabullenip kabullenmemesine bağlı olacak.

Kullanıcılar Face ID’yi gerçek anlamda benimserlerse Apple, önümüzdeki yıldan itibaren Touch ID’yi artık hiçbir yeni nesil iPhone’da kullanmayabilir. Elbetteki Touch ID’nin yerini Face ID ve beraberinde TrueDepth kamera sistemi dolduracak.

teknik destek

Apple, kendi ölçümlemelerine göre Face ID’nin Touch ID’ye göre verimli olup olmadığını takip edecek ve Face ID iyi bir performans göstermezse Touch ID’yi ekrana entegre etmek için çalışmalar yapacak.

Zaten Apple’ın bir süredir ekrana entegre Touch ID ve akabinde ana ekran çözümü üzerinden çalıştığı biliniyor ancak bazı teknik zorluklar nedeniyle bu plan bu yıl için ertelenmiş oldu. Apple, bu teknik zorlukların üstesinden gelirse, yakın gelecekteki iPhone’larında ekrana entegre ana ekran düğmesi ve Touch ID ile karşımıza çıkabilir.

Apple’ın oldukça yenilikçi olan Face ID’si şirketin rakiplerini de bu yönde harekete geçirmiş durumda. Pek çok üst düzey Android üreticisi şimdiden Face ID gibi gerçekçi bir yüz tanıma teknolojisi üzerine çalışma yapmaya başladılar ve bu işten tek karlı çıkanın yüz tanıma bileşeni üreticileri olacakları aşikar.

Face ID’li iPhone X, ABD’nin başı çektiği pek çok ülkede Kasım ayında piyasaya çıkacak. Türkiye’de ise ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil.

teknik destek