iOS 11 ile Uyumsuz Olan Uygulamaları Tespit Etme

Apple’ın iOS 11 ile Kullanıma Sunacağı Dosya Yöneticisi Uygulaması Göründü!

Apple, bu yılki WWDC 2017‘de, en yeni iOS sürümünü iOS 11‘i tanıtacak. iOS 11 ile pek çok şey değişecek. Bu değişimlerden birisi de 32 bit uygulamaların artık kullanılamayacak olması. Şirket bunun çalışmalarına iOS 10.3 ile başladı ve iOS 10.3.2’nin testlerini sürdürdüğü şu günlerde giderek bu konuya önem verdiğini bizlere gösterdi.

teknik destek

Şu anda, iOS 10.3, iOS 10.3.1 ve iOS 10.3.2‘nin herhangi bir beta sürümünde Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünde yer alan Uygulamalar seçeneğine dokunarak (dokunulabiliyorsa) iOS cihazınızla uyumsuz olan 32 bit uygulamaları görmeniz mümkün. Cihazınızda en düşük iOS 10.3 yüklü ise uyumsuz uygulamaları belirttiğimiz şekilde kontrol edebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinde eski/güncel olmayan uygulamalar listeleniyor. Burada herhangi bir uygulama görüyorsanız, bunun anlamı bu uygulamanın veya uygulamaların 2013’te kullanılmaya başlanan 64 bit modu için güncellenmemiş olmasıdır. Eğer ki bu menü seçeneğini kullanamıyorsanız, cihazınızdaki tüm uygulamalarınız güncel, 64 bit uyumlu demektir ki bu noktada endişelenmenize gerek yok.

32 bit uygulamalar için SensorTower’ın oluşturduğu lisede 200.000’den fazla uygulama yer alıyor. Bunun anlamı, eğer ki bu uygulamalar geliştiricileri tarafından güncellenmezse iOS 11 ile kullanılamayacakları olarak görülebilir. Ayrıca Apple’ın, tüm bu eski uygulamaları App Store’dan kaldırması bekleniyor.

müşteri hizmetleri