Şimdi yükleniyor

iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin

iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin

iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin

Son Güncelleme tarihi 14 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin. Apple kullanıcıları arasında hala iOS 10.3 kullanan kişilerin olduğunu görüyoruz. iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin. Oldukça dikkat çekici ve kullanışlı özellikler arasında ise; iPhone’u yavaşlatan uygulamaları tespit etme imkanının yer aldığını görüyoruz. Apple, bu konuda kullanıcılarının isteklerini kulak ardı etmemiş ve bu imkanı güncellemeyle beraber kullanıcılarına sunmuştu.

teknik destek

iOS 10.3 İle iPhone’unuzu Yavaşlatan Uygulamaları Tespit Edin

iOS 10.3 kullanıcılarının cihazlarını yavaşlatan uygulamaları öğrenebilmek için takip etmesi gereken bazı adımlar vardır. İlk olarak hala bu güncellemeye geçmediyseniz cihazınızı bu sürüme geçirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak iPhone’unuzdan Ayarlar bölümüne gelmelisiniz. Burada Hakkında bölümüne sonrasında ise Uygulamalar bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor.

-Ayarlar – Hakkında – Uygulamalar adımlarını takip ettikten sonra karşınıza App Compatibility (Uygulama Uyumluluğu) menüsü gelecektir.

Uygulama Uyumluluğu bölümünde karşınıza cihazınızı yavaşlatma özelliği olan uygulamaların yer aldığını bir sayfa gelecektir. Bu uygulamalar içerisinden sizin için önemsiz olanları kaldırarak cihazınızı daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Apple’ın iPhone kullanıcılarına bu imkanı verirken asıl amacı ise geliştiricilerin uygulama geliştirme evresinde iPad ve iPhone cihazlarıyla stabil çalışmasını kontrol etme imkanı vermektedir. Aynı zamanda geliştirici ve kullanıcıların stabil bir şekilde çalışmayan uygulamaları Apple’a bildirmesi beklenmektedir. Ek olarak sürekli cihazının neden yavaş çalıştığı hakkında bilgi almak isteyen kişiler bu şekilde bilgi alabilirler.

teknik destek