Şimdi yükleniyor

iOS 11 Otomatik Kurulum Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

iOS 11 Otomatik Kurulum Özelliği

iOS 11 Otomatik Kurulum Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iOS 11, yeni bir cihazı kutusundan çıkardığınız anda kullanıma hazır hale getirmeyi amaçlayan yeni bir “Otomatik Kurulum” özelliğini içeriyor. Otomatik Kurulum, yeni bir iPhone ve iPad için kurulum sürecini kolaylaştırıyor. Eski iPhone veya iPad’inizdeki ayarları, Apple Kimliği’nizi, Wi-Fi bilgisini, iCloud Anahtarlık verilerini hızlıca yeni iPhone veya iPad’inize aktarır.

teknik destek

Otomatik Kurulum bir iCloud yedeklemesinden geri yükleme yapmakla aynı değildir ve cihazdan cihaza tam içerik aktarımı yapmaz. Otomatik Kurulum’ı kullanarak ayarları aktardıktan sonra, yedeklemenizi kullanarak uygulama verilerini aktarmanız gerekecektir.

Yeni bir cihaz satın aldığınızda Otomatik Kurulum otomatik olarak açılacaktır ancak izlemeniz gereken bazı adımlar vardır.

1 Yeni cihazınızı açın.

2 Cihaz dilini seçtikten sonra iPhone’unuzu (veya iPad’inizi) ayarlayın seçeneğini görürsünüz. Bu seçenek göründüğünde Otomatik Kurulumu başlatmak için mevcut iOS cihazınızı yeni cihazınızın yanına getirin.

3 Mevcut cihazınızda Otomatik Kurulum’u kullanabileceğinizi bildiren bir açılır pencere belirecektir. Başlamak için “Devam” seçeneğine dokunun.

4 Yeni cihazınızda bir eşleştirme resmi görünecektir ve eski cihazınızın kamerası ile bu resmi taramanız istenecektir.

5 Işığın iyi olduğu bir alanda eski cihazınızla yeni cihazınızı eşleştirmek için mevcut cihazınızın kamerasını resmin üzerinde tutun.

6 Mevcut cihazınızın parolasını yeni cihazınıza girin.

7 Tüm verileriniz yeni cihazınıza aktarılmaya başlayacaktır.

8 Otomatik Kurulum sonrasında Touch ID ve Siri gibi uygulamaların kurulum işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekecektir ancak diğer bilgileriniz otomatik olarak senkronize edilecektir. Hızlı Ayarlar özelliği, yeni cihaz etkinleştirmesini daha da hızlandırarak otomatik olarak iPhone’umu Bul’u, konum servislerini ve analizleri etkinleştirir. Bu seçeneklerin etkin olmasını istemiyorsanız bunları değiştirmek için “Ayarları Özelleştir” seçeneğine dokunun.

9 Bu noktada, tüm uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi bir iCloud yedekinden geri yükleyebilir veya yeni bir cihaz olarak ayarlayabilirsiniz. Otomatik Ayarlar yalnızca ayarlar için ve birkaç dakika sürebilecek bazı kurulum adımlarını atlamanızı sağladığı için eski cihazınızdan yeni cihazınıza tam bir içerik aktarımı yapabilmek adına iCloud yedeklemesi adımını kullanmanız gerekecek.

Otomatik Kurulum’u kullanabilmek için her iki cihazda da iOS 11 yüklü olması gerekir.

teknik destek