Şimdi yükleniyor

iOS 11’in Kilit Ekranında Tüm Uygulama Bildirimlerinin Önizlemelerini Gizleme

iOS 11 Bildirimler

iOS 11’in Kilit Ekranında Tüm Uygulama Bildirimlerinin Önizlemelerini Gizleme

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

iOS 11, tek bir ayarlamayla tüm uygulamalar için bildirim önizlemelerini gizlemek isteyenler için basit bir çözüm sunuyor. Önizlemeleri Göster adlı bu özellik sayesinde, iPhone ve iPad için bildirim önizlemelerini tek seçimle kolayca gizlemek mümkün.

iOS’un önceki sürümlerinde de bildirim önizlemelerini gizleme özelliği vardı ancak bu özellik uygulama bazlı olarak kullanılabiliyordu. Yani tüm uygulama bildirimleri için önizlemelerini bir seferde gizlemek mümkün değildi; yalnızca Mesajlar gibi Apple’ın yerleşik uygulamalarının bazılarına özgü olarak bildirimlerin önizlemeleri gizlenebiliyordu.

iOS 11 ile gelen “Önizlemeleri Göster” özelliği sayesinde kullanıcılar, hem her uygulamaya özgü olarak bildirim önizlemelerini gizleyebiliyor hem de tüm uygulamalar tek tıklama ile için; her zaman, kilitli değilken veya asla seçenekleri ile önizlemelerin gizlenmesi seçilebiliyor.

iOS Kilit Ekranında Tüm Uygulamalar için Bildirim Önizlemelerini Gizleme

1 Ayarlar uygulamasını açın.

2 Bildirimler menüsüne gidin.

3 Menünün en üstünde yer alan “Önizlemeleri Göster” seçeneğine dokunun.

4 Sunulan üç seçenekten “Kilitli Değilken” seçeneğini seçin.

iOS-11-Bildirim-Önizlemesi iOS 11'in Kilit Ekranında Tüm Uygulama Bildirimlerinin Önizlemelerini Gizleme

Bu ayar seçiliyken, bildirimlerin önizlemesi Kilit Ekranı’nda görünür ancak bildirimin içeriği görüntülenmez. Bildirim içeriğini görebilmek için cihazın kilidini açmanız gerekir.

Önizlemeleri Göster seçeneklerinden “Asla“yı seçerseniz, bildirim önizlemeleri iPhone veya iPad’in kilidi açık olsa dahi içeriğinin gösterilmeyeceği anlamına gelir.

Aynı seçenekler elbetteki her uygulamaya özgü olarak ayarlanabiliyor. Tüm uygulamalarınız için tek ayarı kullanmayı istemiyorsanız Ayarlar > Bildirimler menüsüne gidin ve bildirim önizlemesinin içeriğinin gösterilip gösterilmemesi noktasındaki ayarlamayı yapmak için uygulamayı seçin. Gelen seçeneklerden ekranın en altındaki “Önizlemeleri Göster” seçeneğine dokunun ve buradan uygulamaya özgü ayarlamayı yapın.

IMG_3589 iOS 11'in Kilit Ekranında Tüm Uygulama Bildirimlerinin Önizlemelerini Gizleme

teknik destek