İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11 Public Beta 3 Yayınlandı

Apple, iOS‘un yeni sürümünü, WWDC 2017’nin açılış konuşmasında tanıtmasıyla birlikte geliştiriciler için test sürecini başlatmıştı. Geliştiriciler için iOS 11‘in ilk betasının yayınlanmasından bir müddet sonra iOS 11’in ikinci betasını yayınlamış ve bu süreçte Beta Yazılım Programı kullanıcıları da test sürecine dahil edilerek iOS 11 public beta 1 yayınlanmıştı. Yaklaşık iki hafta önce ise iOS 11 beta 3 yayınlanmış ve akabinde iOS 11 public beta 2 de yayına alınmıştı. Böylece iOS 11’in test süreci olgunlaşma aşamasına girdi diyebiliriz.

Cupertino devi, bugün ise geliştiriciler için iOS 11 beta 4‘ü yayınlamasından bir gün sonra Beta Yazılım Programı kullanıcıları için iOS 11 public beta 3‘ü yayınladı. Güncelleme şu anda uyumlu iPhone, iPad ve iPod touch için indirilebilir ve yüklenebilir durumda.

Apple’ın Beta Yazılım Programına kayıtlı olan kullanıcılar, uygun beta profilini aygıtlarına yükledikten sonra iOS 11’in en yeni public betasını OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden) indirilebilirler.

iOS 11 ile pek çok yenilik ve geliştirme başta iPad olmak üzere iPhone ve iPod touch için kullanımına sunuluyor. iOS 11 uyumlu iPhone modellerini ve diğer iOS aygıtlarının tam listesini buradan görüntüleyebilirsiniz. iOS 11’le ilgili tüm detaylara ise buradan devam ederek erişebilirsiniz.

iOS 11 public beta 4 ile ilgili ne gibi ek yeniliklerin sunulduğunu veya varsa ne gibi değişikliklerin yapıldığını henüz bilmiyoruz. Ancak kendi testlerimizi yapmamızın ardından ilk betaya göre herhangi bir değişiklik veya yenilik keşfedecek olursak sizlerle paylaşıyor olacağız.

iOS 11’in en yeni betasını yükleyecek veya yüklemeyi planlayacak olan kullanıcıların iCloud ve iTunes yedeklemelerini yapmalarını tavsiye ederiz. Bunlarla birlikte, bir iOS 10 kullanıcısı iseniz ve en önemlisi geliştirici değilseniz iOS 11’in beta sürümlerinden uzak durmalısınız. Henüz test sürecinin başında olan iOS 11’de doğal olarak pek çok hata ve sorun mevcut. Ayrıca iOS 11 public beta 2 kullanıcısıysanız iOS 11 public beta 3’ü kesinlikle yüklemenizi öneririz.