Şimdi yükleniyor

iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

WhatsApp

iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Şu anda tüm iOS 11 sürümlerinde (iOS 11.1 beta dahil) yaygın olarak karşılaşılan WhatsApp bildirim sorunu var ve sorunun kaynağı henüz doğrulanabilmiş değil. Sorunun iOS 11 değilde WhatsApp’tan kaynaklandığı tahmin ediliyor. WhatsApp ekibinin konunun farkında olduğunu ve araştırdığını düşünerek gelecekteki bir uygulama güncellemesi ile bu sorunun çözüleceğini öngörüyoruz.

teknik destek

Elbetteki o zamana kadar bu sorun ile yaşamak kesinlikle mümkün değil. Özellikle de iş yazışmaları için WhatsApp’ı kullanan birisiyseniz gelen mesajlar için almıyor olmanız iletişiminizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Dün, iOS 11 sonrası WhatsApp bildirimlerinde baş gösteren sorunu doğrulayan haberimizi paylaşmıştık ve o zamandan bu yana takipçilerimiz tarafından pek çok denenmiş yöntemlerle ilgili bildirimler aldık. Bu bildirimlerden “Ali Atalay“a ait olanın sorunu gerçekten çözdüğünü gözlemledik.

Şimdi gelin iOS 11’de WhatsApp bildirim sorununu nasıl çözeceğinize daha yakından bakalım.

iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

1 Öncelikler WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ alt köşesindeki ayarlar simgesine dokunun.

IMG_3807 iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

2 Gelen ekrandan Bildirimler seçeneğine dokunun.

IMG_3808 iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

3 Ekranın en alt kısmında yer alan “Bildirim Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunarak işlemi onaylamak için gelen diyalog ekranından “Sıfırla” seçeneğine dokunun.

IMG_3809 iOS 11 WhatsApp Bildirim Sorununun Çözümü

Böylece WhatsApp bildirimlerini sorunsuz almaya devam edeceksiniz. Belirtmeliyiz ki, bu sıfırlama işlemi sonrası kendi isteğiniz ile bildirimlerini sessize aldığınız kişi/kişiler veya sohbet gruplarından yeniden bildirimler almaya başlayacaksınız. Bu nedenle kişileriniz veya sohbet grupları için yeniden düzenleme yapmanız gerekecek.

teknik destek

5 yorum

comments user
Canan

Merhaba, 5s kullanıyorum bildirimleri sıfırlama şeyi nerde çıkmıyor bende

comments user
ahmet sürer

Hayatımda bu kadar kaliteli bir siteye daha girmedim. 5 yaşındaki çocuk bile girse bu siteye applefoniden okuduğu bilgi ile işlem yapabilir teşekkürler applefoni

comments user
ali

işe yaramıyor

comments user
Recep

Olmadı

comments user
Göker

işe yaramıyor , 10 kere filan denedim..

Yorumlar kapalı.