iOS 11’de Hesap Makinesi Sorunu Ortaya Çıktı

calculator1

iOS 11 işletim sisteminin 11.0.3 sürümünden sonra bir geliştiricinin ortaya koyduğu sorunda, iPhone cihazının hesap makinesinde bazı sorunlar olduğu görülmekte. Hesap makinesi ile işleminizi yaparken işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğinizde sorun yaşandığı ve sonucun yanlış verildiği belirtiliyor. Geliştiricinin keşfettiği hata da 1+2+3 işlemini hızla yaptığınızda sonucun 6 yerine 23 olduğu görülüyor.

teknik destek

ios11calculator3

iOS 11 sürümünün son güncellemesi sonrasında ortaya çıkan bu ve buna benzer hataların farklı uygulamalarda da görüldüğü belirtiliyor. Uygulamalarda çökme sorunları, uygulama verilerinin kayıt edilmemesi gibi sorunlar bunların başında geliyor. Bu sorunları iOS 11’in henüz yeni bir güncelleme olması ve uygulamarın bu sürüme göre optimize edilmiş olmamasına dayandırabiliriz. Ayrıca hesap makinesindeki bu durum farklı hesaplamalar için de geçerli. Eğer sayıları hızlı bir şekilde tuşlarsanız yine hatalı sonuçlar verebiliyor.

Apple’ın bu hatalar konusunda güncelleştirme çalışmalarını hızlandıracağını söyleyebiliriz. Bilindiği üzere son olarak yayınlanan 11.0.3 güncellemesi ile iOS 11 yazılımındaki sorunlar büyük ölçüde giderilmişti. Sıradaki güncelleme olan iOS 11.1 güncellemesi ile iOS 11 sürümünün daha kararlı bir yapıya erişeceği belirtiliyor. Özellikle batarya problemleri konusunda bu sürümün büyük katkısı olacak gibi gözüküyor.

müşteri hizmetleri