Şimdi yükleniyor

iPhone Hesap Makinesi Sorunu iOS 11.3’de Çözülecek

ios-11-hesap-makinesi-sorun2

iPhone Hesap Makinesi Sorunu iOS 11.3’de Çözülecek

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Ekim ayında kullanıcılar iOS 11.0‘daki yeniden tasarlanan Hesaplama uygulamasının ciddi bir hataya sahip olduğunu keşfedince büyük bir rahatsızlık duymuşlardı. Kullanıcılar eğer hızlı bir şekilde 1 + 2 + 3 yazarsa yanlış cevabı alacaklarını farkettiler. Asıl sorun burada ios-11-hesap-makinesi-sorun-300x150 iPhone Hesap Makinesi Sorunu iOS 11.3'de Çözülecekişlenen düğmelerdeki solma animasyonu oldu. +, – vb. düğmeler tamamlanıncaya kadar kullanıcı etkileşimine engel oluyorlardı. Hızlı bir şekilde yazarsanız yani 1 + 2 + 3 yazarken + düğmesine ikinci kez basmanız göz ardı ediliyordu.

teknik destek

 

Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorsanız ya da anlatamamışsak aşağıdaki video ile anlayabilirsiniz:

iOS 11.2’de Apple bu sorunu düzeltti(!) Animasyonu tamamen kaldırarak sorunu çözdü. Aslında sadece şikayetleri bastırdı. Ancak açıkçası yenilenmiş hali başlangıçta tasarlanan uygulama ile aynı şey değildi. iOS 11.3’te Apple, gerçek düzeltmeyi sunacak. Animasyonlar geri dönecek ve kullanıcı etkileşimini engellemeyecek.

iOS 11.0 tanıtılırken çok animasyon içeren ve solup parlayan hesap düğmeleriyle dolu yepyeni bir hesaplama uygulaması anlatılmıştı. iOS 11.2 ile bu yeni dahili uygulamadaki hatayı düzeltmek için Apple çözümü kökten halletmek isteyerek (biraz da aceleci davranarak) tamamen animasyonları kaldırmıştı. iOS 11.3 ile animasyonlar geri getiriliyor ve kullanıcılar artık istedikleri kadar ve hızlıca düğmeleri kullanabiliyorlar.

teknik destek

11 yorum

comments user
Fatih

Ne ios 11 miş bee…

Yorumlar kapalı.