İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 11’i Hızlandırmanın En Kolay Yolu!

iOS 11‘in piyasaya çıkışının üstünden yaklaşık bir buçuk ay geçti ve en yeni iOS sürümü ile ilgili kullanıcı bildirimleri halen istenildiği gibi değil. Özellikle iOS 10 sonrası kullanıcılar cihazlarının büyük oranda yavaşladıklarını dile getiriyorlar. Biz de bu yazımızda, iOS 11 güncellemesi sonrası cihazlarının yavaşladığını veya genel olarak bir yavaşlamanın olduğunu söyleyen kullanıcıların iOS 11’i hızlandırmalarının en kolay yolunu paylaşacağız.

Apple’a göre iOS 11, iPhone için büyük, iPad için ise büyüleyici bir değişim. Gerçekten de iOS 11’in iPhone ve iPad‘e kattıkları göz önüne alındığında büyük bir güncelleme olduğunu söylemek mümkün ancak performans tarafında aynı şeyi söylemek ne yazık ki mümkün değil.

[affiliate_news id=”22489″]

iOS 11’i Hızlandırmanın Yolu!

iOS cihazların yavaşlamasına neden olan arabirim yenilikleri ve sorunları için Apple iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor ve bunun için şimdiye kadar dört ara güncelleme yayınladı. Her yeni ara güncelleme ile iOS 11 çalıştıran cihazların performansının yükseldiği hissediliyor ancak yolunda olmayan bir şey var; geçiş animasyonları.

iOS 10 sonrası pek çok geçiş animasyonunu daha hoş görünen bir iOS için yenileyen Apple aslında farkında olmadan iPhone ve iPad’lerin yavaş gibi hissedilmesininde önünü açtı. iOS 11 geçiş animasyonları ciddi anlamda sıkıntılara neden oluyor desek abartmış olmayız. En azından bu yazımızdaki yöntem sonrası ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

iOS 11 çalıştıran cihazları hızlandırmanın önündeki en büyük engellerden olan animasyonları kapatarak siz de cihazınızın daha hızlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

1) iOS cihazınızın Ana Ekranı’ndan Ayarlar uygulamasını açın.

IMG_3917

2) Genel > Erişilebilirlik menüsüne gidin.

IMG_3918

3) Erişilebilirlik menüsünden Hareketi Azalt menüsüne gidin ve Hareketi Azalt seçeneğinin yanındaki anahtarı açık hale getirin.

IMG_3919

IMG_3920

Hepsi bu kadar. Şimdi Ana Ekran düğmesine bir kez basın ve daha hızlı ekran geçişlerinin tadını çıkarmaya başladın.

2 Yorum

  1. Timothy Timothy 8 Kasım 2017

    Yalnız, en basit örnekle (5S) iOS 10’da 1 saniyede açılan kamera uygulaması, iOS 11’de animasyonları kapatsak da 3 saniyede açılıyor. Bariz bir hantallık mevcut, animasyon olmayınca bekleme yapıyor yumuşak geçiş olmadığından daha da hantallaşmış gibi gözüküp görsel anlamda kötü bir durum ortaya çıkıyor

    • Nihat Nihat 9 Kasım 2017

      Yalnız ios 11 iphone 5s için değilmiş. Bende bunu anladım ve hala da pişmanlığını yaşıyorum. Şimdi bu lanet olası apple ios 10’a geçişi de kapattı. Napıcaz biz bu sürümle. Bendeki iphone 5s berbat ötesi çalışıyor. Bir çözümü yok mu bunun?

Yorumlar kapatıldı.