iOS 11’in Acil SOS Özelliğindeki Mükemmel Detay

iOS 11 SOS

Apple, iOS 11’de kullanıcıların ihtiyaç duydukları anda acil servise ulaşmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunmak için “Acil SOS” özelliğini ekledi. Bu yeni özellikle ilgili oldukça kullanışlı bir detay keşfedildi; Acil SOS özelliği sayesinde Touch ID’yi hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz.

teknik destek

Acil SOS özelliğini kullanabilmek için, bir iPhone’un uyku/uyandırma düğmesine beş defa arka arkaya basmanız yeterli. Gerekli basma sayısını tamamladığınızda, iPhone’u kapatmak, Tıbbi Kimliğinize ulaşmak ve 112 aramasının yapılması için bir ekran sunuluyor.

iOS 11 Acil SOS

Bu seçeneklerin en altında Vazgeç düğmesi yer alıyor ve bu düğmeye dokunduğunuzda Touch ID iptal edilerek iPhone’unuza erişebilmeniz için parolanızı girmeniz isteniyor.

Bu, kullanışlı gizli bir özelliktir. Çünkü, bir soygun veya tutuklanma gibi durumlarda parmak izinizle telefonun kilidini açmaya zorlanabilirsiniz. Bu tip durumlarda Acil Durum SOS özelliğini etkinleştirerek Touch ID’yi devre dışı bırakabilirsiniz ve böylece parola dışında iPhone’a erişmenin bir yolu kalmaz.

iOS 11 ile kullanıma sunulacak Acil SOS özelliği, Touch ID’yi devre dışı bırakmanın yanı sora, acil durum servislerine ulaşmak ve bir kaza meydana geldiğinde seçtiğiniz kişilerinizi uyarmak gibi acil bir durumda oldukça önemli görevleri yerine getirebiliyor.

iOS 11, şu anda geliştiriciler ve beta yazılım programına kayıtlı kullanıcılar için kullanılabilir ve Eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte herkese açık olarak sunulacak.

müşteri hizmetleri