iOS 12 hem kararlı hem de yenilik sunuyor, iOS 13 ise daha farklı!

ios

iOS 13, Apple’ın önümüzdeki yıl yayınlaması beklenen en yeni işletim sistemi olarak gelecek. Peki iOS 13’de ne gibi yenilikler olacak. Apple bu konu hakkında bir açıklama yapmadı ancak bazı detaylar bulunuyor.

teknik destek <

iPad için iOS 13 sürümü tablette birçok yeni özellikle beraber geleceği iddia ediliyor. Bunların içinde macOS masaüstünde olduğu gibi yan yana bölünmüş görünüm ve yenilenmiş daha fazla yeteneğe sahip Dosyalar uygulamasının da adı geçmekte. Bunla beraber Apple Pencil çalışma şekli hakkında yeni gelişmeler olacak.

iOS 12 Hem Kararlı Hem de Yenilik Sunuyor!

Sizlerinde bildiği gibi Apple, iOS 11 ile yaşamış olduğu sorunlardan hemen sonra iOS 12 için yeniliklerden çok sistem kararlılığı için çalışmalarına devam ediyor. Kısa ve öz konuşmak gerekirse, esas yenilikleri Yukon kod adlı sonraki sürüm için saklayacak.

Daha önceden adı geçen çarpraz platform uygulamaları da ilk defa iOS 13 ile beraber gelecek. Şirketin uzun süredir üzerinde çalışmalar sergilediği iOS ve Mac uygulamalarının tüm Apple cihazlarında çalışma desteği ise daha ileri bir tarihe atılmış olarak açıklandı.

Elbette Apple, iOS 12 sürümünde kararlılığıyla dikkat çekerken bazı yeniliklerden de mahrum bırakmıyor. Şuan için bilinenlere göre gelişmiş Anomiji seçeneği, Animoji için FaceTime desteği, gelişmiş ebeveyn kontrolleri ve çocukların cihazları ne şekilde kullandığını takip edebilmenin dışında Dijital Sağlık aracı gibi bazı yenilikler yer alıyor.

Son olarak iOS 12 duyurusu 4 Haziran’da gerçekleşecek olan Worldwide Developer Conference (WWDC) 2018 etkinliğinde yapılacak.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.