İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.2 için Jailbreak Yolda! Konu Hakkındaki Tüm Detaylar

iOS 9.3.2 için pek çok kullanıcı Jailbreak bekliyorlar ve son dönemlerde sıkboğaza giren Jailbreak sürümleri adına ilginç bir dönem yaşanıyor diyebilirim. Peki bu değişecek mi?

teknik destek

Öncelikle AppleFoni olarak her zaman Jailbreak için en doğru ve en güncel bilgileri paylaşmaya gayret ettiğimizi belirtmek isterim. Bugünkü bu yazımda da umut vadetmek istemiyorum ama somut bir adımın meyvesinin yakın zamanda yenilebileceğini paylaşmak istiyorum.

[irp posts=”7037″ name=”iOS 9.3.2 Jailbreak Videosu Yayınlandı”]

En son iOS 9.1 için gelen Jailbreak artık en güncel iOS sürümü olan iOS 9.3.2 için gündeme oturdu. Nasıl oturdu derseniz Todesco’nun paylaştığı demo video ile. Videoda iOS 9.3.2’nin barındırdığı bir açığı kullanan İtalyan hacker, bu açığı da ortaya çıkartmış oldu. Evet güncel iOS sürümünün Mobil Safari’de Jailbreak’in yolunu açan bir açıktan söz ediyor.

Gelin bu adımda yayınlanan demo videoya bakalım;

Videoda da görüleceği üzere Mobil Safari’de kritik bir açık mevcut. Açığın kökü belli değil ancak diğer Jailbreak topluluklarına bir yöntemi açık ettiği kesin.

Todesco iOS 9.3.2 için henüz Cydia’nın kullanılabilir olmadığını da paylaşıyor. Çünkü dosya sistemi hazır değil ama yakın zamanda bir derleme yapılacağı açık. Ayrıca Todesco’nun iOS 9.3.2 için Jailbreak aracını yayınlamayacağını da belirtelim. Kendisi bir süredir malumunuz sadece demo videolar yayınlamakla meşgul(!)

Sonuç olarak, şu anda iOS 9.1 için kullanılabilir olan Jailbreak aracı için iOS 9.3.2’nin dikkat çekici bir şekilde video ile gündeme girdiğini belirtelim. Emin olunuz ki Jailbreak topluluklarını tüm dikkatlerini bu video ile iOS 9.3.2’ye çevirmiş durumdalar. Yarın değil ama yakın zamanda iOS 9.3.2 için Jailbreak geleceğini öngörmek mümkün. Elbetteki bu açığı Todesco gibi keşfedip, bunu pazarlama silahına dönüştürüp, kullanıcıların beklentisini karşılamamakta söz konusu olabilir.

Bundan sonrasını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Yine tüm Jailbreak ile ilgili gelişmeleri an be an sizlerle paylaşıyor olacağımızı unutmayın.

müşteri hizmetleri