İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3.4 Jailbreak Yapıldı

Pangu Team’in iOS 9.2/9.3.3 arasındaki sürümlerini kapsayan Jailbreak yöntemini yayınlaması Apple’ı harekete geçirmişti. Önce Safari üzerinden Jailbreak yapmayı engelleyen Apple, Perşembe günü iOS 9.3.4’ü yayınlayarak Jailbreak açığını kapattı.

[irp posts=”9457″ name=”Jailbreak Kullanıcıları Dikkat! iOS 9.3.4 PanGu Jailbreak’i Öldürüyor”]

Pangu, her zamanki gibi bu konuda bir açıklama yapmadı. Bu sürümde bir açık olup olmadığı belli değil. Bakarsınız birden bire Pangu yeni bir Jailbreak yöntemi yayınlayabilir.

Bu konuda sesi çıkan ise iOS 9.2.1’den beri Jailbreak yaptım diye paranoyakça resim ve video paylasan Luca Todesco. Dün yine twitter hesabından iOS 9.3.4’ü Jailbreak yaptığını gösteren bir resim yayınladı.

image

Todesco, şu anda dünyanın en uzun soluklu ve en büyük yeraltı hack konferans DEF CON’da bulunuyor. Konferans sırasında iPhone 6s üzerinde Jailbreaki çalıştırdığını gösteren bir resim paylaştı.

Daha önce defalarca aynı şeyi yaptığı ve hiç bir zaman halka açık bir Jailbreak yöntemi yayınlamadığı için açıkçası bu vatandaşa güvenmiyoruz. Yani iOS 9.3.4 Jailbreak yöntemi yayınlansa bile bunu yapan Todesco olmayacak.Todesco’nun bulduğu açıkları Pangu ile paylaşıp paylaşılmadığını bilmiyoruz. Bu sebeple bizim gözümüzde hiç de iyi bir sicili yok.

Herşeye rağmen iOS 9.3.3 üzerinde hala Jailbreak çalışıyor. Üstelik imzalar henüz kapanmadı. Eğer Jailbreaki kaybetmek istemiyorsanız bilmediğiniz, uyumluluğu belli olmayan tweakleri yüklemekten kaçının. Eğer cihazınızın restoreye ihtiyacı varsa iOS 9.3.3’ü yükleme yolu kapanmadan bir an önce iOS 9.3.3’ü tekrar yükleyip Jailbreak yapın.

Bir yorum

  1. max max 7 Ağustos 2016

    sokarım bu labun italyana bunun haberlerini yazmassanız daha isabetli olacak ne derler bana hayrı olmayan kilise papazının.. boş yere reklamı olmasın silinsin gitsin labuş

Yorumlar kapatıldı.