iOS 9.3 Beta 3 Halka Açık Beta Yazılım Programı Kullanıcıları için Yayınlandı

ios-guncelleme

Pazartesi günü geliştiriciler için yayınlanan iOS 9.3 beta 3 bugün de halka açık beta programı kullanıcıları için yayınlandı.

teknik destek

Güncellemenin geliştiriciler için yayınlanan sürüm ile herhangi bir farkının olmadığını söyleyelim.

iOS 9.2 beta 2 ile birlikte mavi ışık azaltma özelliği Kontrol Merkezi’ne eklenmişti. iOS 9.3 beta 3 ile birlikte ise ne gibi değişiklikler geliyor bunları sizlerle paylaşacağız ancak bu beta güncellemesinin aslen performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri odaklı olduğunu öngörüyoruz.

Gece Modu olarak adlandırılan mavi ışık azaltma özelliği, güneşin batışı ile aktif hale gelen ve güneşin doğuşu ile otomatik olarak deaktif hale gelen bir özellik. Renk sıcaklığında değişiklik yapıyor ve daha rahat uykuya geçilmesini kolaylaştırıyor. Elbette ki mavi ışık azaltma özelliğini istediğiniz zaman aktif hale de getirebiliyorsunuz. Bu özellik 64 bit cihazlarda kullanılabilir.

iOS 9.3 ile Notlar uygulaması iPhone ve iPad‘lerde yükseltilmiş güvenlik önlemleri ile geliyor. Artık notlarınızı şifreleyebilir ve Touch ID ile erişebilirsiniz.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ise iOS 9.3 ek 3D Touch kısayollarını kullanıma sunuyor. Faydalı yeni uygulama kısayolları kesinlikle kullanılabiliriliği arttırmış durumda.

Ayrıca iOS 9.3, CarPlay, Harita, Apple Music ve daha pek çoğu için yeni özellikleri kullanıma sunuyor.

müşteri hizmetleri