İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 ile Gelen Mavi Işık Azaltma Özelliği, iOS Kontrol Merkezine Ekleniyor

AppleGece Modu” özelliği olan mavi ışık azaltma özelliğini iOS 9.3 beta güncellemesi ile birlikte kullanıma sundu.

teknik destek

Mavi ışık azaltma özelliği ile iOS cihazınızın mavi tonunu daha sıcak renklere getiriyorsunuz ve bu sayede uykunuza engel bir durum kalmıyor. Apple’a göre mavi ışık uyku düzenini bozan ve uykuya engel olan bir etmen.

iOS 9.3’ün ilk betası ile gelen bu özelliği aktifleştirmek için şimdiye kadar Ayarlar > Ekran ve Parlaklık seçeneklerini kullanıyorduk. Ancak gözüken o ki Apple mavi ışık azaltma özelliğini iOS Kontrol Merkezine eklemeyi düşünüyor. Bu sayede özelliğin daha kullanılabilir gale geleceğini söyleyebiliriz. Ancak özelliğin gün ışığına göre aktif veya deaktif gale gelmesi aslında bu eklemenin çok da gerekli olmadığının bir ispatı. Yine de Apple’ın bu özelliğie ait kısayıl tuşunu kontrol merkezine eklemeyi düşündüğü açık.

Bu deray bir Reddit kullanıcısı tarafından, Apple’ın Kanada internet sitesinin iOS 9.3 Önizleme sayfasında farkedildi. Normal de Apple’ın pek çok sayfasında böyle bir detay yer almıyorken Kanada sitesinde böyle bir derayın yer alıyor olması Apple’ın sunduğu bir ipucu olarak değerlendiriliyor.

iOS kontrol merkezi desekte bu minik eklemenin sadece iPad’leri kapsayabileceğini söyleyebiliriz.

iOS 9.3’le birlikte mavi ışık azaltma özelliğinin yanısıra pek çok özellik kullanıma sunulacak. iOS 9.3 özelliklerine ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri