İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS 9.3 Ne Zaman Yayınlanacak ve Beraberinde Getirdikleri Neler?

Apple’ın büyük iOS 9 ara güncellemesi olacak olan iOS 9.3’ün heyecan verici yeni özellikleri ile geliyor. E son geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlanan yedinci beta güncellemesi ile testleri devam eden iOS 9.3’ün ne zaman ve hangi iOS cihazları için yayınlanacağına ve beraberinde neleri getireceğine gelin birlikte bakalım.

teknik destek

iOS 9.3 Yenilikleri, Özellikleri

Öncelikle iOS 9.3’ün öne çıkan en büyük özelliği Night Shift adı verilen Gece Vardiyası bir diğer deyişle Gece Modu özelliği oluyor. Night Shift özelliği sizin gece uykunuza geçişinizi kolaylaştırıcı, iOS cihazınızın ekranındaki mavi pikselleri azaltıcı bir yönü mevcut. Bu özellik ile ekranınız daha çok sarı tonlara bezeniyor ve uykuya geçişi zorlaştıran mavi pikseller ortadan kalkıyor. Apple’ın bu özelliği iPhone, iPad ve iPod touch için kullanıma sunması söz konusu.

iOS 9.3’le birlikte ayrıca güvenliği yükseltilmiş Notlar uygulaması da kullanıma sunuluyor. Artık notlarınız parola korumalı ve Touch ID ile erişilebilir olacak. Tabi ki isterseniz. iOS 9.3’le birlikte daha pek çok özellik gelecek. iOS 9.3 Özellikleri başlıklı yazımıza ulaşarak, yeni iOS sürümü hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ne Zaman yayınlanacak?

iOS 9.3’ün 21 Mart’ta yani yarın Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan Apple’ın özel bahar etkinliğinde tüm hatları ile tanıtılması ve etkinliğin hemen ardından yayınlanmasını bekliyoruz.

iOS 9.3, tüm iOS 9 güncellemesini almış olan iPhone, iPad ve iPod touch cihazları için kullanılabilir olacak. Güncellemenin yayınlanma saatinin 21:30 veya 22:00 olmasını bekliyoruz.

müşteri hizmetleri