İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS Bildirimlerinin Müzik Sesini Kesmesini Önlemenin 3 Yolu

iPhone’da müzik dinlerken birden gelen bir e-posta müzik sesinin kısılmasına neden olur. Az bildirim alıyorsanız sorun yok ama telefonunuza sürekli bildirim geliyorsa bu durum can sıkıcı olabilir.

teknik destek

Peki bu durumdan kurtulmak ister misiniz? Müzik dinlerken bildirimlerinizi susturmanın üç yolu var.

1. Zil / Sessiz Anahtarı

Tüm sesleri kapatmanın en hızlı yolu, iPhone sol tarafındaki zil / sessiz anahtarını kapatmaktır. Müzik dinlemeye devam edebilirsiniz, ancak iPhone’ununuzun tüm bildirimlerinin sesi kapanmış olacak. Bununla birlikte, gelen tüm çağrılar müziği durdurmaya devam eder.

Bir zil / sessiz anahtarı olmayan bir iPad kullanıyorsanız, kapatma düğmesi, ekranın alt kenarından yukarı doğru hızlıca kaydırarak erişebileceğiniz Kontrol Merkezi panelinde bulunabilir.

2. Rahatsız Etme

Rahatsız etme özelliği de bildirim sesinin kesilmesini sağlar. Kontrol panelini açarak oradan rahatsız etme özelliğini aktif edebilirsiniz. Rahatsız Etme özelliği gelen çağrıların da müzik sesini kesmesini engeller. Sessiz anahtarına göre daha iyi bir seçenektir.

img_0164

Rahatsız Etme sık kullanılanlarınızda veya sizin oluşturduğunuz belirli bir grupta listelenen kişiler için istisnaları ayarlamanızı sağlar. Bir istisna belirlemek için Ayarlar> Rahatsız Etme’ye gidin.

Rahatsız Etme özelliğinin ayrıca, zil / sessiz anahtarı kullanmaktan başka bir avantajı vardır. Küçük ay simgesi bu özelliğin aktif olduğunu size anımsattığı için müzik dinlemeyi bitirdiğinizde bu özelliği pasif hale getirebilirsiniz.

3. Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Her uygulama her an bildirim göndermez. Sıklıkla WhatsApp, Mesaj, Mail, Facebook gibi uygulamalardan size bildirim gelir. Bu sebeple ayarlardan bildirimlere girip bu uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz.

img_0163

Müzik dinleme işi bitince o uygulamaların bildirimlerini açmayı unutmayın.

teknik destek