iOS Cihazınızda “Apple” Yazınca “” Çıksın İster Misiniz?

apple-logosu

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın köklü geçmişi, başarılı ve iştah açıcı yapısı ile dikkat çekici hale gelen logosu () adeta ikonik bir hal aldı ve artık onu hemen hemen her yerde görmek mümkün.

teknik destek

Hal böyle olunca pek çok iOS kullanıcısı kısa yoldan Apple yerine logosunun çıkmasını veya başak bir kısayol üzerinde logonun bulunmasını istiyorlar. Ki bir Apple Watch yerine  Watch veya Apple Pay yerine  Pay yazmak daha çekici durabiliyor.

Şimdi gelin Apple logosunu iOS cihazınıza nasıl kazandırırsınız buna daha yakından bakalım.

Öncelikle buradaki >>>  <<< Apple logosunu seçerek kopyalayın. Ardından Ayarlar > Genel > Klavyeler ayarlarına gidin. Ardından “Metin Değişimi” seçeneğine tıklayın. Buradan sağ üst köşede yer alan “+” simgesine tıklayın ve ifade kısmına kopyaladığınız Apple logosunu yapıştırın. Kestirme kısmına Apple yazın ve kaydet deyin.

Artık klavyenizle “Apple” yazdığınızda Apple metni değil doğrudan  logo çıkacaktır. Ancak Android gibi iOS dışındaki cihazlarda logonun gözükmeyeceğini belirtelim. Elbette ki buna Windows gibi OS X dışı işletim sistemi yüklü cihazlarda dahil.

müşteri hizmetleri