İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS için Facebook Güncellemesi

Facebook, iOS için yepyeni bir güncelleme ile karşımızda! Facebook, iOS kullanıcıları için birbirinden farklı avantajlar sunuyor. Artık Facebook üzerinden bilet satın alabilir, sipariş verebilir ve randevu alabilirsiniz.

facebook-yemek-siparisi-bilet-satin-alma-randevu-alma-696×364

Facebook tarafından iOS kullanıcılarına sunulan yeni güncelleme Facebook kullananları sevindirecek. En sevdiğiniz restoranların Facebook sayfası üzerinden menüleri inceleyerek sipariş verebileceksiniz. Bunun için sipariş vermek istediğiniz restoranın Facebook üzerinden sipariş alması yeterli. Ki belirli bir zamanda birçok restoranın Facebook üzerinden sipariş alması bekleniyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Facebook ile sinema, konser, sergi vb. etkinlikler için bilet alabileceksiniz. Facebook bu hizmetlerin altyapısını oluşturabilmek için daha önce ”Sayfalar” özelliğini güncelleyerek farklı seçenekler eklemişti. Güncellemenin yayınlanmasının ardından Facebook Sayfalar ve Fandango üzerinden bilet satışı gerçekleştirilecek. Facebook kullanıcılarına bu hizmeti sunabilmek için Ticketmaster ve Eventbrite ödeme servisleriyle bir işbirliği gerçekleştirmiş. Bu durum bilet fiyatlarında bir indirim olup olmayabileceği yönünde akıllara soru işaretleri getiriyor.

ticket-e1360611332284

Facebook’un yeni güncellemesi ile son olarak kullanıcılar masaj veya spa merkezleri için randevu alabilecek. Bu özellik de aynı şekilde randevu almak istediğiniz masaj ya da spa merkezinin Facebook sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Güncelleme ilk olarak ABD için yayınlanırken yakın bir tarihte hemen hemen dünyadaki tüm Facebook kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Facebook’un kullanıcılarına sunduğu bu yeniliklerden yararlanabilmek için ülkemizdeki işletmelerin bu konudaki tutumu son derece önem kazanıyor.