İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iOS İçin Google Haritalar Yepyeni Özelliklerle Güncellendi

iOS için Google Haritalar, bildirimler, toplu taşıma araçları için widget ve seyahat süresi widgeti gibi yeni özelliklerle güncellendi.

imageGoogle’ın popüler iOS haritalar uygulamasına gelen yeni özellik sayesinde bildirim merkezini kullanarak çok kısa sürede ev/işyeri gibi ayarladığınız bir yere ne kadar sürede ulaşabileceğinizi görebiliyorsunuz.

imageAyrıca seyahat süreleri widget ına tıklayarak gideceğiniz yere navigasyon başlatabiliyorsunuz. Google haritalarının widget yeteneği bununla da sınırlı değil. Konumunuza göre toplu taşıma araçlarına ne kadar yakın olduğunuz da yine widget ekranında  görünmekte.

Uygulamanın yeni sürümüne gelen bir başka yenilik de yön paylaşma özelliği. Navigasyon ekranının sağ üst köşesinde üç nokta simgesine tıklayarak gideceğiniz yerin yol tarifini paylaşabiliyorsunuz.

imageSon olarak kullanıcılar artık gece ve gündüz modunu elle kontrol edebiliyorlar. Gündüz yolculuk yaparken sağ alt köşedeki üç noktaya tıklayıp açılan menüden navigasyon ayarlarına girerek gece modunu tercih edebiliyorsunuz.

image

iOS için Google Haritalar Uygulamasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

[appbox https://itunes.apple.com/us/app/google-maps-real-time-navigation/id585027354?mt=8 appstore ]