iOS için Pokemon GO’yu Hemen İndirin!

iOS-icin-Pokemon-GO

Pokemon GO furyası almış başını gidiyorken yoğun ilgi karşısında Niantic firması pek beklentileri karşılayacak adımlar atamıyorlar. Özellikle iOS için Pokemon GO uygulamasını indirmek şimdilik biraz karmaşık gidiyor diyebiliriz. Kimi cihazda Pokemon GO’yu App Store’da bulmak veya indirmek mümkün olmuyor.

teknik destek

Ülkemiz de App Store’da popüler oyunu arattığınız da uygulamayı bulamıyorsunuz. Aslında mağazada olan oyunun çıkmamasının nedeni henüz ülkemiz için açılmamış olması. Bunu çözmek için birkaç basit adımı izlemek yeterli. Yapacağımız tek şey App Store mağaza ülkemizi ABD olarak değiştirmek. Daha sonra App Store’a tekrar bağlanacak ve Pokemon GO olarak arama yaparak oyunu iOS cihazınıza (iOS 8 veya üstü iPhone, iPad veya iPod touch için) indirebileceksiniz.

Şimdi gelin hangi adımları izleyeceğinize bakalım.

Yöntem 1

1) Öncelikle Ayarlar > iTunes ve App Store menüsüne gidin. “Apple Kimliği: ***” seçeneğine tıklayın.

2) Apple Kimliğini Göster seçeneğine tıklayın ve iTunes Store’a Giriş Yapın adımında Apple kimliğiniz için parolanızı girin.

3) Giriş yaptıktan sonra gelen ekrandan Ülke/Bölge seçeneğine tıklayarak Ülke veya Bölgeyi Değiştir diyerek devam edin ve Ülke/Bölge’nizi ABD olarak seçin.

Bu 3. adımda yapacağınız değişiklik Apple Music gibi servislere olan aboneliklerinizi etkileyebilir. Buna dikkat edin ama paniğe gerek yok. Pokemon GO’yu indirdikten sonra yine aynı şekilde Ülke/Bölge’nizi eski haline getirebilirsiniz.

Yöntem 2

Bir diğer basit yöntem ise buradan devam ederek doğrudan iOS cihazınızda uygulama indirme bağlantısına tıklamak olacaktır. Cihazınız sizi yönlendirecektir.

Yöntem 3 (kesin çözüm)

Eğer Apple Music aboneliği yaptıysanız kredi kartı seçeneklerinde none seçeneği çıkmayacaktır. O zaman aşağıdaki resimlerdeki adımları takip ederek yeni bir Apple kimliği oluşturup indirebilirsiniz.işlem bitince gelen maili onaylayın.

Cihazınızdaki Apple hesabınızdan çıkış yapıp  şu indirme linkine tıklayın. Bu mağazada yok gibi bir ibare çıkacak.Mağaza değiştir  diyin. Sonra bu sayfaya gelip az önceki linke tekrar tıklayın. Oyunda get yazan yere tıklayın.Sonra install diyin. Yeni bir Apple Kimliği yarat diyip resimlerdeki adımları takip edin.

IMG_0432 IMG_0433

IMG_0422

United states seçili olacak. Next diyin. Sağ alttaki Agree ye tıklayın. Açılan pencerede Agree ye tıklayın.

IMG_0423

IMG_0424 IMG_0425

Apple  kimliğinizden farklı bir e-posta adresi yazın. Şifre ilk harf büyük olacak şekilde harf ve rakamlardan oluşmalı. Question ve answer kısımlarını benim yazdığım gibi doldurun.

IMG_0426

E-mail kısmına kullandığınız bir mail adresini yazın. Eğer şifreyi falan unutursanız şifreyi sıfırlamak İçin bu mail gerekli. Doğum tarihini benim yazdığım gibi doldurabilirsiniz.

IMG_0427

Kredi kartı kısmında none yi seçip aşağıdaki isim, adres vs kısımlarını aynen benim yazdığım gibi doldurun. Code yazan yer boş kalsın.

IMG_0428 IMG_0429

Done diyip Apple kimliği oluşturduğunuz maildeki linke tıklayıp giriş yapın.

IMG_0437

Şu linke tıklayıp get ve install diyerek oyunu yükleyin. Bu Apple kimliğini sadece oyuna güncelleme gelirse kullanacağınız için ayarlar/AppStore dan hesaptan çıkış yapıp kendi kullandığınız Apple kimliği ile giriş yapabilirsiniz.

Yöntem 4

Ayarlar/iTunes ve AppStore’a girin. Hesabınızdan çıkış yapıp aşağıdaki hesap ile giriş yapın.

Mail: [email protected]
Şifre:AppleFoni2016

müşteri hizmetleri

154 Comments

 1. Ben indirdim fakat konuma izin vermeme rağmen gps not found hatası veriyor lütgen yardımcı olun

 2. Güncelleme geldi oyuna hiç bişi yapmıyorum artık none seçeni gelmiyor kaldıkı adım3 ü uygularken mağazayı değiştir deyip güncellemeye bastığımda yeni kişi seçeneğide gelmiyor direk kendi adresimi veriyor şifre istiyot halbuki çıkış yapıyorum hesabımdan ama o ıstarla bnm hesabımı getiriyor ben çıkamadım işin içinden

 3. Kod gönderirken hata veriyor. Mail adresime kod falan gelmiyo nasıl çözücem ?

 4. beyler şey ben yaptım onu spran pokemeonu indiridm sonra kendi hesabıma geçtim pokemon gunceleme istedi abd hesabına sifresini unutum sonra sifreyi unutm fln yaptım olmadı basşka hesab açıyom hem o ilk çatıgım hesabın şifresini isityo nabacam şimdi teli sıfırlasam olurmu

 5. Ülkeyi Veya Bölgeyi değistir diyorum hiç bir şey olmuyor.

 6. Biri çabuk yardım edebilirmi oyunu yüklemek için şifreyi yazıyorum hata veriyor hemen cevap verirseniz sevinirim

  1. Şifreyi çok fazla kullanan olduğu için çalışmıyor. ABD hesabı açıp indirin

 7. Slm kardeş yöntem 4 ile oyunu indirdim şimdi güncelleme hatası alıyorum şifreyi giriyorum olmuyor

 8. 4. Yöntemi deneyerek indirmiştim şimdi güncelleme istiyor bu sefer kabul etmedi yardım edin lütfen

 9. Yöntem 4 ile oyunu indirmiştim, güncelleme geldi indirdiğimiz apple hesabına giremiyoruz dolayısı ile güncelleyemiyoruz. Tahmin ediyorum hesap bloklandı veya silindi. Hesap sahibi kim ise düzenleme yapmalı ve bilgi vermeli

 10. 3. Yöntemi güncellendikten sonra yine denedim olmuyo ayrıca 4. Yöntemdede apple kimliğinizimi unuttunuz olarak sorular geliyo ne yapmalıyım?

Comments are closed.