iPad Pro ile İlgili Her Şey!

Ekran Resmi 2015-11-06 17.24.56

Son birkaç yıldır dolaşan söylentiler Apple’ın iş kullanıcıları için tasarlanmış daha büyük, daha güçlü bir iPad üzerinde çalıştığı yönündeydi. O efsanevi iPad nihayet Apple’ın Eylül ayındaki basın toplantısında tanıtıldı.

teknik destek

Karşınızda iPad Pro

Tasarım

iPad Pro, mevcut iPad Air 2’ye çok benzer bir görünüm sunuyor. Fakat iPad Pro, ondan önceki hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir deneyim sunuyor.

iPad Pro, şimdiye dek ürettilen en gelişmiş Retina ekrana sahip. 12.9 inç boyutundaki bu ekran, iPad Air 2’ye oranla yüzde 78 daha büyük bir alan sunuyor. Camın altında yer alan geliştirilmiş Multi-Touch alt sistemi ve 5,6 milyon parlak piksel ise, onu iOS aygıtları arasında en yüksek çözünürlüğe sahip ekran yapıyor. Bu olağanüstü çözünürlük, çok daha gerçekçi renkler ve daha koyu siyahlarla bir araya geldiğinde de, fotoğraf düzenlemeden ileri düzey 3D oyunlara kadar her şeyin daha canlı ve çok daha etkileyici olmasını sağlıyor.

  • *2732 × 2048 Ekran Çözünürlüğü      
  • 12.9″Ekran    
  • %78 daha büyük (iPad Air 2’ye kıyasla)

Ekran Resmi 2015-11-06 17.24.42

Sağlam şık.

iPad Air 2’den yüzde 78 daha fazla ekran alanına sahip olmasına rağmen, iPad Pro’yu elinizde tuttuğunuzda güven veren sağlamlığını hissediyorsunuz. Alüminyum unibody kasa, hafiflik ve sıra dışı dayanıklılık arasında mükemmel bir denge kuruyor.

  • 713 gram
  • 6,9 mm inceliğinde 

Ekran Resmi 2015-11-06 17.12.37

iPad Pro, en az ekranı kadar etkileyici bir ses alanı yaratan dört yenilikçi hoparlöre sahip. Ve ilk kez iPad Pro’da, hoparlör muhafazaları doğrudan unibody kasanın içine işlendi. Bu yeni mimari, hoparlörlerin önceki iPad ses tasarımlarına kıyasla yüzde 61 daha yüksek ses düzeyi sunmasına olanak veriyor. Böylece, diğer tüm iPad’lerden daha geniş bir frekans aralığı ve üç kata kadar daha fazla ses çıkışı elde edebiliyorsunuz.

A9X İşlemci

iPad Pro’nun olağanüstü performansının arkasında, yine aynı derecede olağanüstü bir teknoloji var. 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip üçüncü nesil çip A9X, iPad Pro’ya bir zamanlar sadece iş istasyonları ve PC’lerin yapabildiği görevleri kolayca yerine getirebilme gücü veriyor. Ve de bir PC’de yapmayı hayal bile edemeyeceğiniz daha birçok şeyi.

Engelleri yıkan bu performansa rağmen, A9X çipin temelindeki mimarinin verimliliği, görkemli boyutlarına oranla iPad Pro’nun pil tüketiminin oldukça düşük kalmasını sağlıyor.

iPad Air 2’ye göre 1,8 kat daha yüksek CPU performansına sahip olan A9X çip, inanılmaz bir hız ve duyarlılık sağlıyor. Böylece, iPad Pro her harekete her zamankinden daha hızlı tepki veriyor. 3D tasarımlar oluşturma, işleme ve üzerinde oynama veya birden fazla 4K video akışı düzenleme gibi karmaşık görevler bile hızla ve benzersiz bir akıcılıkla gerçekleşiyor.

Kısacası bir masaüstü bilgisayarda veya oyun konsolunda yapabileceğiniz her şeyi iPad Pro’da da yapmanız mümkün. Hatta muhtemelen daha da iyi yapabilirsiniz. Ekranın boyutu ve çözünürlüğü tüm yaptıklarınızın daha da etkileyici olmasını sağlarken, titizlikle ayarlanmış Multi-Touch alt sistemi ve A9X çip sayesinde, en sık kullandığınız uygulamalarda her zamankinden farklı bir deneyim yaşıyorsunuz.

Ekran Resmi 2015-11-06 17.25.30

Hızlı Wireless

iPad Pro, 802.11ac Wi‑Fi teknolojisine ve MIMO desteğine sahip olduğu için, ultra hızlı ağlara kolayca bağlanabilir ve 866 Mbps’ye kadar indirme hızlarına ulaşabilir.

iPad Pro için Smart Keyboard ile tanışın

iPad Pro için yeni Smart Keyboard, tam boy standart bir klavyenin tüm özelliklerine sahip, fakat teknolojisi standartların çok ötesinde. Yüzeyi, her bir tuşu kusursuzca sarması için lazerle şekillendirilen özel dokunmuş bir kumaş tabakasından oluşuyor. Bu benzersiz tasarım son derece duyarlı, hassas ve doğal bir his veriyor. Kumaşın altında ise, çift yönlü güç ve veri akışına olanak veren yeni bir iletken materyal bulunuyor. Bu nedenle Smart Keyboard’da pil, kablo veya açma/kapama düğmeleri bulamazsınız. Geleneksel kabloların aksine, bu iletken kumaş ömür boyu katlanıp açılmaya da dayanıklıdır. Üstelik neredeyse kağıt kadar ince olduğu halde.

Ekran Resmi 2015-11-06 17.24.56

Apple Pencil ile yaratıcılığa imza atın

iPad Pro’daki yeni Multi-Touch alt sistemi, Apple Pencil’a mükemmel piksel hassasiyeti ve nefes kesici beceriler sağlıyor. Son derece ince ayarlı basınç ve eğim sensörlerinden yararlanan Apple Pencil, daha sert bastırdığınızı veya açıyı değiştirdiğinizi anında algılıyor. Böylece tıpkı normal bir kalemle yaptığınız gibi çizgi kalınlığını değiştirebilir, hafif gölgeler atabilir ve çeşitli sanatsal efektler yaratabilirsiniz. Ama Apple Pencil bununla da yetinmiyor. Bir dolma kaleme, resim fırçasına ve hatta bir kaligrafi kalemine bile dönüşebilir.

Ekran Resmi 2015-11-06 17.24.33

10 saatlik inanılmaz pil ömrü.

Bu kadar yüksek bir performansın pil ömründen taviz verebileceğini düşünebilirsiniz. Ama iPad Pro, yüksek çözünürlüklü Retina ekranına ve çığır açan gücüne rağmen olağanüstü bir dayanıklılığa ve verimliliğe sahip.

Ve renk seçenekleri;

Ekran Resmi 2015-11-06 17.22.08

müşteri hizmetleri