Şimdi yükleniyor

iPhone 5s ile Başlayan Efsanevi Değişim Bu Yıl Son Buluyor Olabilir!

iPhone Touch ID

iPhone 5s ile Başlayan Efsanevi Değişim Bu Yıl Son Buluyor Olabilir!

Son Güncelleme tarihi 19 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Eylül ayında Apple’ın kısmi tasarımsal ve donanımsal yeniliklerle iPhone 7s’i ve iPhone 7s Plus’ı tanıtacağı malumunuz. Teknoloji devi Apple için bu yıl oldukça özel bir yıl. Çünkü iPhone’un 10. yıl dönümü ve şirketin bu yıl özel bir adım atarak iPhone 8’i (cihazın isimlendirmesi Phone X, iPhone Pro, iPhone Edition’da olabilir) tanıtması bekleniyor.

iPhone 7’nin tanıtıldığı günden beri, sızıntılarla ve söylentilerle gündemdeki yerini koruyan iPhone 8 ile Apple’ın gerçekten de iPhone’un 10. yıldönümüne yakışan bir iPhone modeli ile geleceği açık. iPhone 8’in en iddialı yönü ise fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılacak olması. Her ne kadar yeni nesil iPhone modelinin ana ekran düğmesi bilmecesi devam ediyor olsa da güvenilir analistler ve endüstri kaynakları, Apple’ın iPhone 8’de fiziksel ana ekran düğmesini kaldıracağından ve sanal ana ekran düğmesine geçiş yapacağından eminler.

Elbetteki böylesi bir değişikliğin ilk etkisi parmak izi sensörü tarafında görülecek. Fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılmasıyla Apple’ın Touch ID’yi de kaldırması bekleniyor ve bunun yerine güvenlik önlemlerinin yüz tanıma teknolojisi ile sürdürüleceği öngörülüyor.

iPhone 7s ve 7s Plus’ta ise fiziksel ana ekran düğmesi ise yer almaya devam edecek ve beraberinde Touch ID’ye ana ekran düğmesinin içinde yer alacak. Analistlere göre önümüzdeki yıldan itibaren Touch ID yeni nesil iPhone’ların tamamından kaldırılacak.

iPhone 5s ile “merhaba” dediğimiz, kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini yükselten, kullanımı oldukça pratik olan Touch ID’ye veda etmek pek çok kullanıcı için zor olacak ancak Apple’ın böylesi bir teknolojinin yerini yine sağlam bir teknoloji ile, en azından mevcut yüz tanıma özelliğine göre daha kullanışlı bir yüz tanıma özelliği ile dolduracağı kesin.

teknik destek